AktualnościLife style

Znaki zodiaku : Wodnik

Ludzie od wieków przypisują swoje cechy charakteru do określonego znaku zodiaku, wierząc tym samym, że ich życie jest uwarunkowane przez te same siły, które kształtują cały wszechświat. Znaki zodiaków wywodzą się od 12 gwiazdozbiorów, przez które przechodzi ekliptyka po której porusza się słońce. Ich nazwy zostały pierwotnie nadane przez starożytnych Sumerów około 3-4 tysięcy lat temu. Wraz z upływem czasu i rozwojem wiedzy, astronomowie przypisywali gwiazdozbiory do różnych konstelacji. Na potrzeby dzisiejszej astrologii wyróżniamy 12 znaków zodiaku, są to: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby.

Podstawowe informacje

Czas trwania: 20.01 – 18.02
Żywioł: powietrze
Kolor: błękit nieba, fiolet
Ciało: podudzie
Przyjazne znaki zodiaku: Baran, Bliźnięta, Strzelec, Waga

Cechy charakteru znaku zodiaku Wodnik

Wodnik to osobowość, która cechuje się samodzielnością, oryginalnością i niezależnością. Wodnicy to świetni przywódcy i innowatorzy, ale mogą być też uparci i nieskłonni do kompromisów.

Wodnicy to osobowości harde, oryginalne i niezwykle inteligentne. Są samowystarczalni i potrafią łatwo poradzić sobie ze wszelkimi problemami. Zazwyczaj są świetnymi przywódcami, potrafią bowiem inspirować innych do działania. Wodnicy mają też tendencję do działania na przekór innym, przez co mogą sprawiać wrażanie nieco zarozumiałych.

Wodnika łatwo jest urazić lub zranić. Są to osoby bardzo skrupulatne i dbające o każdy szczegół. Najważniejsze dla nich jest to, co dzieje się wokół nich i nie starają się angażować w życie innych. Wodnicy mają również tendencję do bycia idealistami i często żyją w swoim własnym świecie. Są to osoby bardzo ambitne i uparte, dzięki czemu mogą osiągać dużo w życiu.

Pozytywne cechy charakteru znaku zodiaku Wodnik: 

  • oryginalność
  • samodzielność
  • przywództwo
  • niezależność
  • pomysłowość

Negatywne cechy charakteru znaku zodiaku Wodnik: 

  • upór
  • indywidualizm
  • szorstkość

Jaki jest sprzyjający kolor dla Wodnika? 

Kolorami sprzyjającymi Wodnikom są błękit i fiolet.  Błękit symbolizuje twórczość i kreatywność. Cechuje on ludzi z wyobraźnią, analitycznych i spostrzegawczych. Z kolei fiolet to kolor utożsamiany z władztwem, bogactwem i luksusem.

Powiązane artykuły

Back to top button