Life style

Znaki zodiaku : Waga

Ludzie od wieków przypisują swoje cechy charakteru do określonego znaku zodiaku, wierząc tym samym, że ich życie jest uwarunkowane przez te same siły, które kształtują cały wszechświat. Znaki zodiaków wywodzą się od 12 gwiazdozbiorów, przez które przechodzi ekliptyka po której porusza się słońce. Ich nazwy zostały pierwotnie nadane przez starożytnych Sumerów około 3-4 tysięcy lat temu. Wraz z upływem czasu i rozwojem wiedzy, astronomowie przypisywali gwiazdozbiory do różnych konstelacji. Na potrzeby dzisiejszej astrologii wyróżniamy 12 znaków zodiaku, są to: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby.

Podstawowe informacje

Czas trwania: 23.09 – 22.10
Żywioł: powietrze
Kolor: zielony, różowy
Ciało: nerki, pęcherz moczowy
Przyjazne znaki zodiaku: bliźnięta, lew, strzelec, wodnik

Cechy charakteru znaku zodiaku Waga

Waga to osoba łagodna, uczuciowa i bardzo wrażliwa na potrzeby innych. Jest świadoma swojego wpływu na otoczenie i dlatego stara się być kimś, kogo inni lubią. Waga jest lojalna i wierna przyjaciołom, a także skłonna do pomocy tym, którzy jej potrzebują. Cechuje ją również ogromna cierpliwość – potrafi czekać długo, aż sytuacja się rozwinie.

Waga lubi stabilność i bezpieczeństwo, ale ma też w sobie dużo energii i chęci do działania. Z tego powodu często angażuje się w różne projekty i działania społeczne. Bardzo łatwo nawiązuje kontakty ze wszystkimi, dlatego też często jest łaskawa i opiekuńcza.

Osoby spod tego znaku mają tendencję do marnowania pieniędzy – lubią kupować rzeczy, których naprawdę nie potrzebują. Czasem mogą też być lekkomyślne i impulsywne, co może prowadzić do problemów finansowych

Pozytywne cechy charakteru znaku zodiaku Waga 

  • towarzyskość
  • lojalność
  • stabilność
  • empatia

Negatywne cechy charakteru znaku zodiaku Waga: 

  • zbytnie unikanie konfliktów
  • niska asertywność
  • problem z podejmowaniem decyzji

Jaki jest sprzyjający kolor dla Waga? 

Kolorami sprzyjającymi Wagom są zielony i różowy. Zielony jest kolorem życia i natury. Symbolizuje on optymizm, świeżość oraz początek czegoś nowego. Zielony to kolor wiosny, która przynosi ze sobą ożywienie i nadzieję. Kolor różowy to kolor z rodziny kolorów czerwonych, który jest uważany za kolor symbolizujący miłość i romantyczność

Powiązane artykuły

Back to top button