Life style

Znaki zodiaku : Strzelec

Ludzie od wieków przypisują swoje cechy charakteru do określonego znaku zodiaku, wierząc tym samym, że ich życie jest uwarunkowane przez te same siły, które kształtują cały wszechświat. Znaki zodiaków wywodzą się od 12 gwiazdozbiorów, przez które przechodzi ekliptyka po której porusza się słońce. Ich nazwy zostały pierwotnie nadane przez starożytnych Sumerów około 3-4 tysięcy lat temu. Wraz z upływem czasu i rozwojem wiedzy, astronomowie przypisywali gwiazdozbiory do różnych konstelacji. Na potrzeby dzisiejszej astrologii wyróżniamy 12 znaków zodiaku, są to: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby.

Podstawowe informacje

Czas trwania: 22.11 – 21.12
Żywioł: ogień
Kolor: turkusowy, oliwkowy
Ciało: biodra, uda
Przyjazne znaki zodiaku: Koziorożec, Panna, Rak, Ryby

Cechy charakteru znaku zodiaku Strzelec

Zodiakalni Strzelcy to urodzeni łowcy. Są energiczni, pewni siebie i żywiołowi. To osoby, które lubią wyzwania i dążą do celu. Nie boją się ryzyka i są gotowe na nowe wyzwania. Strzelcy są także wrażliwi, chociaż potrafią też być bardzo krytyczni.

Strzelec to osoba, która ciągle coś robi. Jest energiczna i żywiołowa. Nie potrafi usiedzieć w miejscu i ciągle szuka nowych wyzwań. Dla Strzelca problemem jest monotonia.

Strzelec jest osobą pewną siebie. Nigdy się nie boi ryzyka i jest gotowy na nowe wyzwania. Uwielbia przygody i lubi być w centrum uwagi. Jest łowcą przygód, który uwielbia ruszać na podbój świata. Dla strzelca liczy się tylko tu i teraz – nie ma czasu na rozmyślanie o przeszłości czy przyszłości

Chociaż strzelec może być osobą pewną siebie, to jednocześnie jest bardzo wrażliwy na krytykę. Bardzo czuje to, co mu się podoba lub nie podoba, co jest dla niego ważne lub mniej ważne. Jest też bardzo krytyczny – potrafi stanowczo powiedzieć „nie”, jeśli coś mu się nie podoba.

Pozytywne cechy charakteru znaku zodiaku Strzelec 

  • odwaga
  • podejmowanie wyzwań
  • pewność siebie
  • asertywność

Negatywne cechy charakteru znaku zodiaku Strzelec 

  • szybko się nudzą
  • zarozumiałość

Jaki jest sprzyjający kolor dla Strzelec? 

Kolorami sprzyjającymi Strzelce są turkusowy i oliwkowy. Turkusowy symbolizuje spokój i harmonię. Ma on magiczną moc odprężenia i uspokojenia. Kolor oliwkowy symbolizuje pokój i współpracę. Jest kolorem łagodnym i spokojnym. Kolor oliwkowy jest również uważany za kolor symbolizujący dobrobyt i szczęście. Jest kolorem, który ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i który może nas uspokoić.

Powiązane artykuły

Back to top button