Life style

Znaki zodiaku : Skorpion

Ludzie od wieków przypisują swoje cechy charakteru do określonego znaku zodiaku, wierząc tym samym, że ich życie jest uwarunkowane przez te same siły, które kształtują cały wszechświat. Znaki zodiaków wywodzą się od 12 gwiazdozbiorów, przez które przechodzi ekliptyka po której porusza się słońce. Ich nazwy zostały pierwotnie nadane przez starożytnych Sumerów około 3-4 tysięcy lat temu. Wraz z upływem czasu i rozwojem wiedzy, astronomowie przypisywali gwiazdozbiory do różnych konstelacji. Na potrzeby dzisiejszej astrologii wyróżniamy 12 znaków zodiaku, są to: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby.

Podstawowe informacje

Czas trwania: 23.10 – 21.11
Żywioł: woda
Kolor: złoty, purpurowy
Ciało: narządy płciowe, układ wydalniczy
Przyjazne znaki zodiaku: Koziorożec, Panna, Rak, Ryby

Cechy charakteru znaku zodiaku Skorpion

Skorpiony mają tendencję do bycia bardzo pewnymi siebie. Są również bardzo wrażliwe na krytykę. Jeśli ktoś krytykuje Skorpiona lub oczekuje od niego więcej niż może dać, istnieje duże prawdopodobieństwo, że skorpion będzie się bronił.

Osoby spod tego znaku maja również silną wolę i potrafią wytrwać w trudnych sytuacjach. Są taktowne oraz umieją doceniać dobre rzeczy. Zawsze starają się być lojalni wobec innych oraz uczciwi wobec samego siebie, ponieważ nigdy nie chcą mieć problemów ze swoim sumieniem.

Skorpiony dzięki swojemu zaangażowaniu i chęci doprowadzenia spraw do końca są dobrymi pracownikami. Zawsze znajdą sposób, aby dotrzeć do celu.

Pozytywne cechy charakteru znaku zodiaku Skorpion 

  • sumienność
  • konsekwencja
  • zaangażowanie

Negatywne cechy charakteru znaku zodiaku Skorpion: 

  • nie lubią krytyki
  • brak skrupułów do osiągnięcia celu

Jaki jest sprzyjający kolor dla Skorpion? 

Kolorami sprzyjającymi Skorpionom są złoty i fioletowy. Złoty kolor symbolizuje bogactwo, dobrobyt i szczęście. Jest to kolor, który jest łatwo dostrzegalny i kojarzy się ze słońcem. Złoty kolor jest również często używany w symbolice religijne. Z kolei fiolet to kolor utożsamiany z władztwem, bogactwem i luksusem.

Powiązane artykuły

Back to top button