Life style

Znaki zodiaku : Rak

Ludzie od wieków przypisują swoje cechy charakteru do określonego znaku zodiaku, wierząc tym samym, że ich życie jest uwarunkowane przez te same siły, które kształtują cały wszechświat. Znaki zodiaków wywodzą się od 12 gwiazdozbiorów, przez które przechodzi ekliptyka po której porusza się słońce. Ich nazwy zostały pierwotnie nadane przez starożytnych Sumerów około 3-4 tysięcy lat temu. Wraz z upływem czasu i rozwojem wiedzy, astronomowie przypisywali gwiazdozbiory do różnych konstelacji. Na potrzeby dzisiejszej astrologii wyróżniamy 12 znaków zodiaku, są to: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby.

Podstawowe informacje

Czas trwania: 22.06 – 22.07
Żywioł: woda
Kolor: biały, żółty
Ciało: żołądek, układ pokarmowy
Przyjazne znaki zodiaku: Byk, Panna, Ryby, Skorpion

Cechy charakteru znaku zodiaku Rak

Osoby spod znaku zodiaku Rak są bardzo wrażliwe i czułe. Takie osoby mają tendencję do wycofywania się w swoim życiu i unikania konfliktów. Są one bardzo prywatne i trudno jest im otworzyć się przed innymi. Raki są lojalni wobec swoich przyjaciół, ale mogą być nieufni wobec obcych. Są to osoby uczuciowe, które łatwo dają się zranić. Takie osoby szukają bezpieczeństwa i stabilizacji w życiu.

Raki to osoby bardzo czułe i wrażliwe na otoczenie oraz na potrzeby innych ludzi. Cechują się one dużym poczuciem empatii wobec całego świata. Bardzo trudno jest im przejść obojętnie wobec problemów innych osób. Mają one silne poczucie rodziny oraz przywiązanie do dom. Raki łatwo dają się porwać nostalgii oraz sentymentom. Cechują się także wielkim optymizmem wobec życia, ale tylko do momentu aż coś ich nie zrani lub nie rozczaruje.

Osoby spod znaku Raka cechują się lojalnością wobec przyjaciół. Są one także bardziej uczuciowe niż racjonalne i dlatego warto rozmawiać z nimi powoli, bez poganiania. Wychodzenie ze swojej strefy komfortu przychodzi im z dużą trudnością.

Pozytywne cechy charakteru znaku zodiaku Rak: 

  • lojalność
  • kreatywność
  • stabilność
  • uczuciowość
  • empatia

Negatywne cechy charakteru znaku zodiaku Rak: 

  • lękliwość
  • wycofanie
  • nieufność
  • opór przed nawiązywaniem relacji

Jaki jest sprzyjający kolor dla Rak? 

Kolorami sprzyjającymi Rakom są biały i żółty. Kolor biały symbolizuje czystość i niewinność. Jest kolorem świętym w religiach takich jak chrześcijaństwo, hinduizm i buddyzm. Dla wielu ludzi kolor biały jest symbolem nadziei i początkiem czegoś nowego. Z kolei żółty symbolizuje słońce, życie i optymizm. Jest kolorem żywej energii i ciepła. Dla wielu kultur żółty jest kolorem boskim. W religii buddyjskiej żółty kolor symbolizuje czystość i mądrość. Dla Hindusów żółty kolor jest kolorem Bogini Saraswati – bogini mądrości, sztuki i muzyki. W Chinach kolor żółty jest kolorem panującego czarodzieja lub cesarza. Nadaje on poczucie majestatu i potęgi.

Powiązane artykuły

Back to top button