Life style

Znaki zodiaku : Panna

Ludzie od wieków przypisują swoje cechy charakteru do określonego znaku zodiaku, wierząc tym samym, że ich życie jest uwarunkowane przez te same siły, które kształtują cały wszechświat. Znaki zodiaków wywodzą się od 12 gwiazdozbiorów, przez które przechodzi ekliptyka po której porusza się słońce. Ich nazwy zostały pierwotnie nadane przez starożytnych Sumerów około 3-4 tysięcy lat temu. Wraz z upływem czasu i rozwojem wiedzy, astronomowie przypisywali gwiazdozbiory do różnych konstelacji. Na potrzeby dzisiejszej astrologii wyróżniamy 12 znaków zodiaku, są to: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby.

Podstawowe informacje

Czas trwania: 24.08 – 22.09
Żywioł: ziemia
Kolor: niebieski, szary
Ciało: jelita
Przyjazne znaki zodiaku: Byk, Koziorożec, Rak, Skorpion

Cechy charakteru znaku zodiaku Panna

Panna to osoba, która jest pracowita, punktualna i uczciwa. Panny starają się być racjonalne i opanowane. Cechy te sprawiają, że są dobrymi przyjaciółmi i uczuciowymi partnerami. Osoby tego znaku są także bardzo wrażliwe na potrzeby innych. Są opiekuńcze i hojne. Kochają ład i porządek. Uwielbiają kontakt z ludźmi, ale lubią też swój czas. Cenią sobie spokój i harmonię. Słyną ze swej cierpliwości oraz uporządkowania. To osoby praktyczne i trzeźwo myślące. Największymi wrogami dla Panny jest chaotyczność oraz niestałość.

Co ciekawe, Panny mają bardzo dużo cech, które można by uznać za negatywne. Nadmierna perfekcjonistyczna postawa powoduje, ze często są niedoceniane oraz wykorzystywane przez innych. Pragnienie posiadania wszystkiego pod kontrolą może prowadzić do paranoicznego strachu przed jej utratą, a także do izolacji społecznej. Chociaż starają się być uporządkowane i mieć wszystko pod kontrolą, to mogą być nerwowe w sytuacji, gdy tej kontroli nie udaje im się utrzymać.

Pozytywne cechy charakteru znaku zodiaku Panna: 

  • perfekcjonizm
  • dobrzy przyjaciele
  • racjonalizm
  • drobiazgowość

Negatywne cechy charakteru znaku zodiaku Panna: 

  • chęć kontrolowania innych
  • skłonność do pedantyzmu
  • szybko się denerwują

Jaki jest sprzyjający kolor dla Panna? 

Kolorami sprzyjającymi Pannom są niebieski i szary. Niebieski z kolei jest to kolor kosmosu i nieba. To kolor kojący, przez co często jest symbolem spokoju i łagodności. W Japonii symbolizuje on szacunek, a w Chinach lojalność. Dla Hindusów kolor ten reprezentuje boskość i jest uważany za kolor świętych ksiąg. W tradycji chrześcijańskiej kolor niebieski często kojarzony jest z Maryją, Matką Bożą. Kolor szary z kolei jest kolorem neutralnym, który pasuje do wszystkiego. Szary jest kolorem kontrastowym, który dodaje głębi i tajemnicy.

Powiązane artykuły

Back to top button