Life style

Znaki zodiaku : Byk

Ludzie od wieków przypisują swoje cechy charakteru do określonego znaku zodiaku, wierząc tym samym, że ich życie jest uwarunkowane przez te same siły, które kształtują cały wszechświat. Znaki zodiaków wywodzą się od 12 gwiazdozbiorów, przez które przechodzi ekliptyka po której porusza się słońce. Ich nazwy zostały pierwotnie nadane przez starożytnych Sumerów około 3-4 tysięcy lat temu. Wraz z upływem czasu i rozwojem wiedzy, astronomowie przypisywali gwiazdozbiory do różnych konstelacji. Na potrzeby dzisiejszej astrologii wyróżniamy 12 znaków zodiaku, są to: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby.

Podstawowe informacje

Czas trwania: 20.04 – 22.05
Żywioł: ziemia
Kolor: zielony, niebieski
Ciało: szyja
Przyjazne znaki zodiaku: Bliźnięta, Lew, Strzelec, Wodnik

Cechy charakteru znaku zodiaku Byk

Znak zodiaku Byk charakteryzuje osobę która jest łagodna, opanowana i spokojna. Byki są prawdziwymi towarzyszami życia, którzy nigdy nie zawiedli swoich przyjaciół. Kochają przyrodę, uwielbiają dobre jedzenie i picie oraz lubią się relaksować. Doceniają komfort i lubią posiadać rzeczy materialne i niematerialne. Cenią sobie stabilność i bezpieczeństwo.

Rozważny i stały Byk to osoba, która raczej unika ryzyka. Wolą bezpieczne inwestycje, a także pracują ciężko, aby osiągnąć stabilność finansową. Nie tolerują zmian i wolą trzymać się tego, co już znają i rozumieją. Byki są uparte i czasami mogą być nieco obstrukcyjne. Ale to tylko dlatego, że chcą mieć pewność, że wszystko jest tak, jak powinno być. Jak coś sobie postanowią, to chcą sprawę doprowadzić do końca. Uwielbiają spokój i harmonię.

Do cech charakteru Byka można także zaliczyć to, że mogą być bardzo pomocni innym ludziom. Z uwagi na konserwatywne poglądy i niechęć do zmian, można odnieść wrażenie, że Byki są nieco spowolniałe, flegmatyczne i ciężko podejmują decyzje.

Pozytywne cechy charakteru znaku zodiaku Byk: 

  • stabilność
  • spokój
  • wytrwałość
  • konsekwencja
  • przywiązanie

Negatywne cechy charakteru znaku zodiaku Byk: 

  • opór przed zmianami
  • flegmatyczność
  • upartość

Jaki jest sprzyjający kolor dla Byka? 

Kolorami sprzyjającymi Bykom są zielony i niebieski. Zielony jest kolorem życia i natury. Symbolizuje on optymizm, świeżość oraz początek czegoś nowego. Zielony to kolor wiosny, która przynosi ze sobą ożywienie i nadzieję. Niebieski z kolei jest to kolor kosmosu i nieba. To kolor kojący, przez co często jest symbolem spokoju i łagodności. W Japonii symbolizuje on szacunek, a w Chinach lojalność. Dla Hindusów kolor ten reprezentuje boskość i jest uważany za kolor świętych ksiąg. W tradycji chrześcijańskiej kolor niebieski często kojarzony jest z Maryją, Matką Bożą.

Powiązane artykuły

Back to top button