Life style

Znaki zodiaku: Baran

Ludzie od wieków przypisują swoje cechy charakteru do określonego znaku zodiaku, wierząc tym samym, że ich życie jest uwarunkowane przez te same siły, które kształtują cały wszechświat. Znaki zodiaków wywodzą się od 12 gwiazdozbiorów, przez które przechodzi ekliptyka po której porusza się słońce. Ich nazwy zostały pierwotnie nadane przez starożytnych Sumerów około 3-4 tysięcy lat temu. Wraz z upływem czasu i rozwojem wiedzy, astronomowie przypisywali gwiazdozbiory do różnych konstelacji. Na potrzeby dzisiejszej astrologii wyróżniamy 12 znaków zodiaku, są to: baran, byk, bliźnięta, rak, lew, panna, waga, skorpion, strzelec, koziorożec, wodnik i ryby.

Podstawowe informacje

Czas trwania: 21.03 – 19.04
Żywioł: ogień
Kolor: czerwony
Ciało: głowa
Przyjazne znaki zodiaku: Bliźnięta, Lew, Strzelec, Wodnik

Cechy charakteru znaku zodiaku Baran

Znak zodiaku Baran to jeden z dwunastu znaków astrologicznych. Baran przypada na okres od 21 marca do 19 kwietnia. Osoby urodzone w tym czasie są energiczne, żywiołowe i mają silny temperament. Są także bardzo uparte i śmiałe.

Osoby spod znaku Barana chętnie angażują się w różne aktywności, uwielbiają wyzwania i nie stronią od pomocy innym w razie potrzeby. Bardzo cenią sobie swoją niezależność i lubią działać na własny rachunek. Potrafią być także bardzo oporne i nieustępliwe. Ich energiczność sprawia, że szybko się nudzą. Często wyznaczają sobie jakiś cel, jednak mają problem z jego realizacją. Jeśli ktoś postawić im granicę, mogą się obrazić i stanowczo ją przekroczyć. Cechuje je także duża śmiałość i odwaga w działaniu.

Barany są prostolinijne. Cenią szybkie rozwiązania i nie przepadają za odmową. Cechuje je minimalizm i prostota. Z uwagi na swoją wybuchowość potrafią zranić nawet najbliższych, jeśli jednak ktoś potrafi zapewnić Baranowi swobodę w działaniu, może on być wspaniałym przyjacielem i partnerem.

Pozytywne cechy charakteru znaku zodiaku Baran: 

  • żywiołowość
  • energiczność
  • silny temperament

Negatywne cechy charakteru znaku zodiaku Baran: 

  • upór i zawziętość
  • pretensjonalność
  • prostolinijność
  • brak taktu

Jaki jest sprzyjający kolor dla Barana? 

Kolorem sprzyjającym Baranom jest czerwień. Kolor czerwony jest uważany za kolor siły i energii. Alternatywnie kolor czerwony może symbolizować szczęście i dobrobyt. W chińskim kalendarzu kolory są ważnymi elementami, a czerwony jest uważany za bardzo szczęśliwy kolor. Jest on często stosowany w czasie świąt i innych ważnych wydarzeń.

Powiązane artykuły

Back to top button