Life style

Znak zodiaku: Ryby

Ludzie od wieków przypisują swoje cechy charakteru do określonego znaku zodiaku, wierząc tym samym, że ich życie jest uwarunkowane przez te same siły, które kształtują cały wszechświat. Znaki zodiaków wywodzą się od 12 gwiazdozbiorów, przez które przechodzi ekliptyka po której porusza się słońce. Ich nazwy zostały pierwotnie nadane przez starożytnych Sumerów około 3-4 tysięcy lat temu. Wraz z upływem czasu i rozwojem wiedzy, astronomowie przypisywali gwiazdozbiory do różnych konstelacji. Na potrzeby dzisiejszej astrologii wyróżniamy 12 znaków zodiaku, są to: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby.

Podstawowe informacje

Czas trwania: 19.02 – 20.03
Żywioł: woda
Kolor: niebieski
Ciało: stopy, układ limfatyczny
Przyjazne znaki zodiaku: byk, koziorożec, rak, skorpion

Cechy charakteru znaku zodiaku Ryby

Ryby charakteryzuje emocjonalność, wrażliwość oraz pogoda ducha. Ludzie spod tego znaku są bardzo wrażliwi na otoczenie i łatwo się frustrują. Z powodu swojej delikatności sprawiają wrażenie mało asertywnych, nie posiadających siły przebicia.

Symbolizują one także łagodny przebieg czasu oraz pogodne nastawienie do otoczenia. Cechuje ich pogoda ducha i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Ludzie spod tego znaku są bardzo sentymentalne i potrafią łatwo się rozczulić.

Zodiakalne ryby są bardzo wyrozumiałe. Mają silny instynkt macierzyński, potrafią być dobre i opiekuńcze, przez co czasami bywają wykorzystywani przez innych. Niemniej ryby są bardzo pomysłowe i kreatywne. Mają tendencję do uciekania w świat fantazji, jednak dzięki wnikliwej obserwacji potrafią znakomicie przewidywać rozwój wydarzeń. Ryby są także świetnymi gospodarzami i lojalnymi przyjaciółmi.

Pozytywne cechy charakteru: 

  • dobrzy obserwatorzy
  • obiektywizm
  • troskliwość, opiekuńczość
  • gościnność
  • pomysłowość
  • kreatywność

Negatywne cechy charakteru: 

  • brak asertywności
  • brak obiektywizmu
  • brak pragmatyczności
  • zbyt małe skupianie się na swoich potrzebach

Jaki jest sprzyjający kolor dla ryb? 

Kolorem sprzyjającym rybom jest kolor niebieski. Jest to kolor kosmosu i nieba. To kolor kojący, przez co często jest symbolem spokoju i łagodności. W Japonii symbolizuje on szacunek, a w Chinach lojalność. Dla Hindusów kolor ten reprezentuje boskość i jest uważany za kolor świętych ksiąg. W tradycji chrześcijańskiej kolor niebieski często kojarzony jest z Maryją, Matką Bożą.

Powiązane artykuły

Back to top button