AktualnościGry

Skull & Bones

W roku 2023 zapowiedziano wiele interesujących premier gier. Jedną z najciekawszych pozycji i zarazem jedną z najbardziej oczekiwanych gier 2023 roku jest Skull & Bones od Ubisoft. Ta niezwykła gra przygodowa osadzona w universum pirackiego świata, pozwoli nam wcielić się w postać cieszącego się złą sławą wilka morskiego i przemierzać bezkres oceanów. Jako śmiałkowie marzący o zostaniu wielkim piratem, będziemy musieli wykazać się sprytem i odwagą, aby zyskać uznanie pirackiej braci i siać trwogę wśród naszych wrogów.

Skull & Bones – fabuła gry

Akcja Skull & Bones dzieje się w “złotym wieku piractwa” na wodach Oceanu Indyjskiego. W trakcie podróży będziemy realizować liczne misje, dzięki którym będzie wzrastała nasza niesława. Do zadań jakie będą na nas czekać możemy zaliczyć m.in. poszukiwanie surowców i skarbów, polowania na inne okręty czy nawet zdobywanie fortów.

Nasz bohater rozpoczyna swoją przygodę jako rozbitek z katastrofy statku. Swoją drogę do zdobycia niesławy rozpoczyna w jaskini będącej kryjówką piratów – Sainte-Anne. Do dyspozycji ma jedynie małą łódkę, jednak wykonując zadania i spotykając na swojej drodze nowe postacie, szybko zacznie piąć się w szeregach pirackiej braci.

Gra nie jest rozgrywana według ściśle określonego scenariusza. Twórcom gry zależało na tym, aby każdy mógł stworzyć swoją własną historię. Oczywiście w trakcie wykonywania misji pojawią się pewne wątki narracyjne określające cel zadania. Jednak jak podkreśla reżyser gry Ryan Barnard w wywiadzie dla TrueAchievements.com (https://www.trueachievements.com/n50558/skull-and-bones-interview) całość rozgrywki ma mieć swobodny charakter.

„Mamy elementy narracyjne – w grze spotkasz ważne postacie zwane Kingpinami, którzy mają swoje własne historie. Poznasz je rozwijając z nimi relacje i podejmując dla nich kontrakty. Gra skrywa pewną historię, dzięki której budujemy cały świat, ale nie jest to główny cel. Chcemy, aby gracze tworzyli własne historie i mogli wybrać, jakim typem pirata chcą być. To co pozwala przejść przez system postępów, nazywamy “Niesławą”. Jest to możliwość brania udziału w wielu projektach, dzięki którym otrzymasz dostęp do różnych rodzajów statków, broni i zbroi”.

Skull & Bones3

Mechanika gry

Rozgrywka Skull & Bones odbywa się w otwartym świecie umożliwiającym nam przemieszczanie się od wybrzeży Afryki po odległe wody okalające Indie Wschodnie.

Swoją przygodę zaczynamy od jednej łajby, jednak zdobywając wyższy poziom doświadczenia (Niesławy) możemy rozbudowywać naszą flotę, do maksymalnie 12 jednostek. Do dyspozycji gracza pozostaje kilka klas statków. Do niektórych misji konieczne będzie wykorzystanie okrętu bojowego, natomiast w innym przypadku skuteczniejszy może okazać się statek transportowy lub okręt nawigacyjny.

Akcja Skull & Bones nie dzieje się tylko na wzburzonych wodach oceanu. Również na lądzie nie zabraknie aktywności. W końcu statek bez odpowiedniego ekwipunku, napraw i modernizacji na niewiele się zda. Dlatego twórcy gry zadbali o całą otoczkę związaną z pirackim światem. Przebywając w kryjówkach piratów mamy możliwość korzystania z usług rzemieślników. Kowal, szkutnik, cieśla i pozostali rzemieślnicy za zdobyte przez Ciebie srebro, chętnie pomogą Ci w ulepszeniu Twojej floty. W trakcie gry, również Twoja postać może przejść metamorfozę. Zmieniając ubiór, nakrycie głowy i pozostałe rekwizyty, masz okazję nadania jej wyjątkowego charakteru zgodnego z Twoim wyobrażeniem prawdziwego pirata.

Wraz ze zdobywanym doświadczeniem i rosnącą niesławą, będziesz dostawał propozycję brania udziału w coraz odważniejszych projektach. Dobre relacje z handlarzami, rzemieślnikami i rozbójnikami dodatkowo podkreślą, że jesteś godzien realizować najtrudniejsze misje.

Dla powodzenia misji będziesz potrzebował różnych surowców, które możesz zdobyć na lądzie lub na pokładach innych statków. Dla pozyskania surowców będą Ci niezbędne odpowiednie narzędzia tj. piła, sierp, kilof, łom. Zgromadzone zasoby będziesz mógł przetworzyć. Dla przykładu z pozyskanego drewna zrobisz deski, które będą niezbędne do naprawy okrętu.

Skull & Bones 2

Tryb rozgrywki

W Skull & Bones twórcy zadbali o możliwość zabawy w wariancie PvE jak i PvP. Możemy pływać w pojedynkę i odkrywać tajemniczy świat, jak również możemy stanąć do pojedynku z innymi graczami. Istnieje również możliwość łączenia się w grupy w celu wspólnego polowania. W trakcie gry doświadczymy niezwykłych emocji związanych ze zdobywaniem fortów, abordażem i grabieniem innych jednostek.

Skull & Bones4

Dostępne platformy i wymagania sprzętowe

Gra dostępna jest na PlayStation 5, Xbox Series X/S, a także na PC. Oficjalna data premiery Skull & Bones to 9 marca 2023 roku.

Poniżej zestawienie wymagań sprzętowych dla PC:

Minimalne wymagania (1080p przy 30 klatkach na sekundę, niskie ustawienie wstępne)

 • System operacyjny Windows 10 (wersja 64-bitowa)
 • Procesor AMD Ryzen 5 1600 @ 3,2 GHz, Intel Core i7-4790 @ 3,6 GHz lub lepszy
 • RAM 8 GB (działa w trybie dwukanałowym)
 • Karta graficzna AMD Radeon RX 570 (8 GB), NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB) lub lepsza
 • Miejsce na dysku twardym 65 GB dostępnej pamięci (wymagany dysk SSD)
 • Wersja DirectX DirectX 12

Zalecane wymagania (1080p przy 60 klatkach na sekundę, wysokie ustawienie wstępne)

 • System operacyjny Windows 10 (wersja 64-bitowa) lub Windows 11
 • Procesor AMD Ryzen 5 3600 @ 3,6 GHz, Intel Core i7-8700K @ 3,7 GHz lub lepszy
 • RAM 16 GB (działa w trybie dwukanałowym)
 • Karta graficzna AMD Radeon RX 5700 XT (8 GB), NVIDIA GeForce RTX 2070 (8 GB) lub lepsza
 • Miejsce na dysku twardym 65 GB dostępnej pamięci (wymagany dysk SSD)
 • Wersja DirectX DirectX 12

Powiązane artykuły

Back to top button