AktualnościTech

SEO Surfer – prosty sposób na lepszą optymalizację

Każdy kto pragnie wypromować swój biznes, stronę internetową lub blog w sieci, powinien poznać podstawowe zasady SEO. Pozwolą one na lepsze pozycjonowanie treści w wynikach wyszukiwania, co jest kluczowe dla rozwoju naszej witryny i bycia lepszym od konkurencji.

Każdy z nas codziennie korzysta z Google i innych wyszukiwarek internetowych, dlatego doskonale wiemy jakie znaczenie mają wysokie pozycje na pierwszej stronie wyszukiwarki. Im dalej jesteśmy od szczytu wyników, tym mniejsze szanse na to, że jakiś użytkownik trafi na naszą stronę. Na szczęście istnieje specjalne oprogramowanie, które w prosty i szybki sposób pomoże nam przy optymalizacji treści. Takim narzędziem jest Seo Surfer.

Intuicyjny interfejs, konkretne wskazówki, świetny keyword research, wszystko to sprawia, że Surfer SEO jest bardzo interesującym narzędziem do analizy zarówno naszej witryny, jak i strony konkurencji. Surfer SEO może być wykorzystywany zarówno przez właściciela witryny, copywriterów jak i specjalistów od SEO. Wykorzystanie go w połączeniu z takim oprogramowaniem jak Article Forge lub Copy.ai daje nam na prawdę potężne narzędzie do tworzenia wartościowego i dobrze zoptymalizowanego contentu.

Profesjonalne wyniki analizy pozwolą przygotować nam treści zgodne z oczekiwaniami użytkowników sieci. Ma to bezpośrednie przełożenie na oglądalność strony, a co za tym idzie również na osiągane przez nas wyniki finansowe.

Co to jest SEO

SEO to skrót od angielskich słów Search Engine Optimization. Jest to szereg czynności mających na celu optymalizację treści w internecie, tak aby poprawić ich widoczność. Dzięki temu zwiększamy nasze szanse na wzrost sprzedaży produktu lub usług.

SEO obejmuje kilka różnych elementów, które współpracują ze sobą, aby zapewnić maksymalną widoczność w internecie. Elementy te obejmują analizę słów kluczowych, budowanie linków zwrotnych, tworzenie treści i wiele innych.

 • Analiza słów kluczowych – słowa kluczowe to pojedyncze słowa lub wyrażenia, których ludzie często używają, aby znaleźć to, czego szukają. Badanie i strategiczne umieszczanie słów kluczowych w treści pomaga zapewnić jej wysoką jakość przy jednoczesnym odpowiednim nasyceniu słowami kluczowymi.
 • Tworzenie linków zwrotnych – linki zwrotne to elementy w Twojej witrynie, które prowadzą do innych wiarygodnych witryn o wysokiej jakości. Pomaga to zwiększyć Twoją wiarygodność. Umożliwia to także łączenie się z innymi firmami w celu zwiększenia wzajemnej widoczności.
 • Tworzenie treści – treść umożliwia bezpośrednią komunikację zarówno z obecnymi jak i potencjalnymi klientami. Pozwala także budować autorytet, zaufanie, spójność i zaangażowanie klientów poprzez strategiczne rozmieszczenie słów kluczowych.

SEO zapewnia podejście oparte na danych, które skutkuje zwiększeniem ruchu i rankingów wyszukiwania w Google lub innych wyszukiwarkach, takich jak Bing lub Yahoo!. Co prawda wymaga to czasu i licznych analiz, ale korzyści przewyższają włożony wysiłek, ponieważ pomagają promować naszą markę i zapewniają przewagę nad konkurencją.

Jak widać SEO odgrywa bardzo ważną rolę w marketingu internetowym i jest ono na pewno jednym z kluczy do sukcesu. Wdrażanie odpowiedniej strategii SEO nie jest proste i wymaga doświadczenia. Na szczęście istnieje oprogramowanie Surfer SEO wsparte sztuczną inteligencją, które pomaga w optymalizacji treści.

Jak Surfer SEO może pomóc w optymalizacji treści?

Surfer SEO to polskie narzędzie, które wspiera pozycjonowanie stron. Z powodzeniem jest ono używane i doceniane przez polskie i światowe agencje SEO. Dzięki przejrzystemu środowisku, SEO Surfer stał się istotnym narzędziem pracy copywriterów jak i specjalistów ds. SEO.

W obecnych czasach sama treść na stronie to za mało. Długi tekst z przypadkowymi słowami kluczowymi nie wystarczy, aby zapewnić sobie wysoką pozycję w rankingu wyszukiwania. Wpływ na to mają liczne czynniki takie jak jakość tekstu, jego długość, nasycenie treści słowem kluczowym, linkowanie, ilość nagłówków, powiązania tematyczne, szybkość ładowania strony i wiele, wiele więcej.

Surfer SEO przeprowadza szczegółową analizę na zadanie zapytanie tak, aby wskazać, jak najwięcej obszarów mogących wpłynąć na optymalizację strony. Dane te pozwalają na tworzenia treści, mających potencjał do bycia wysoko ocenianymi w rankingach wyszukiwań (SERP).

Surfer SEO poza słowami kluczowymi, bierze również pod uwagę różne aspekty projektowania stron internetowych, takie jak szybkość strony, czas oczekiwania na odpowiedź serwera, przyjazność dla urządzeń mobilnych, wewnętrzną struktura linków i inne. Wszystkie te czynniki mają jeden cel – sprawić, aby twoja witryna była jak najbardziej widoczna w sieci.

Jakie funkcjonalności Surfer SEO posiada?

Narzędzie Surfer SEO oferuje liczne funkcjonaliści, które warto wdrożyć w celu przyspieszenia rozwoju naszej strony. Oprogramowanie bierze pod uwagę aż 500 czynników mających wpływ na pozycjonowanie strony. Seo Surfer zebrane dane przekuwa w liczne wskazówki, dzięki którym będziemy w stanie zwiększyć ruch na naszej stronie. Do głównych funkcjonalności Surfer SEO należą: content editor, audit, SERP analyzer, keyword research.

Keyword research

Keyword Research (wcześniej znany jako content planner), jest to innowacyjne narzędzie wspierające strategię optymalizacji treści na stronie. Wykorzystując główne słowo kluczowe Keyword Research Tool przygotowuje dla nas plan treści. Dzięki niemu będziemy w stanie ocenić ruch organiczny, jaki można będzie uzyskać wchodząc w różne segmenty tematyczne (klastry tematyczne).

W tym miejscu warto w skrócie wyjaśnić czym są klastry tematyczne (content hub). Klastry tematyczne poprzez uszczegółowienie głównego wątku mają za zadanie podkreślić znaczenie naszej strony. Dzięki temu algorytmy Google potraktują ją jako wartościowe źródło informacji. Sam wątek naszej strony może być bardziej ogólny i dotyczyć przykładowo suplementów diety. Jednak poprzez budowanie klastra tematycznego jesteśmy w stanie dodać dużo szczegółowych informacji nawiązujących do głównego wątku np. możemy dodać artykuły o różnicy między suplementami a lekami, czy też o ryzyku przedawkowania suplementów. Tworzenie klastra tematycznego sprawia, że Google dostrzega relacje tematyczne, dzięki czemu nasza strona uchodzi za merytoryczną i wartościową.

Keyword Research to narzędzie z którego warto skorzystać, aby:

 • analizować wybrany temat pod kątem struktury treści swoich organicznych konkurentów;
 • znaleźć najlepsze możliwości drugorzędnych słów kluczowych dla wielu docelowych fraz;
 • zbudować atrakcyjność swojej witryny w celu zwiększenia autorytetu i świadomości marki;
 • poznać interesujące tematy pasujące do naszego klastra tematycznego;
 • stworzyć długoterminową strategię działania.

Analizę rozpoczynamy od zapytania dotyczącego głównego słowa kluczowego, dlatego wybór odpowiedniego słowa ma ogromne znaczenie. Powinno ono być stosunkowo szerokie, tak aby generowało jak największa ilość zagadnień.

Dobre słowo kluczowe nie musi być jednocześnie docelowym słowem kluczowym. Może to być kategoria z Twojego bloga, prowadzony biznes, czy też przodujący obszar Twojej działalności.

Ponadto Keyword Research daje także możliwość filtrowania klastrów tematycznych według intencji użytkownika. Surfer SEO na podstawie przeprowadzonej analizy pozwala wybierać tematy na podstawie naszych chęci. Filtr obejmuje cztery kategorie intencji: lokalne, badanie klientów, informacje i zakupy. Skoncentrowanie się na właściwej intencji zwiększa szanse dotarcia do docelowej grupy odbiorczej.

Pozostałe opcje Keyword Research pozwalają na wskazanie jak często dane słowo kluczowe jest wyszukiwane. Jest to istotny wskaźnik, gdyż pozwala oszacować jak popularne jest dane słowo, co jest niezbędne przy opracowywaniu strategii pod kątem optymalizacji. Najlepsze słowa kluczowe to te, które ma dużą liczbę wyszukiwań i minimalną konkurencję.

Kolejną ciekawą funkcjonalnością Keyword Research jest badanie trudności słowa kluczowego. Mierzy ono, jak trudne lub łatwe byłoby pozycjonowanie strony w Google dla określonego słowa kluczowego. Ten wskaźnik prezentowany jest przez wynik w skali od 1 do 10, gdzie 10 oznacza najwyższy poziom trudności, a 1 najłatwiejszy.

Audyt

Audyt przeprowadzany przez Surfer SEO ma za zadanie ocenić jakość treści oraz powiązanie słowa kluczowego ze stroną. Przeprowadzenie audytu wskaże słabe strony oraz obszary które powinny zostać dopracowane.

Dzięki audytowi otrzymamy informacje na następujące zagadnienia:

 • Ocena treści (Content score)
 • Brakujące linki zwrotne (missing common backlinks)
 • Linki wewnętrzne (internal links)
 • Warunki użytkowania (terms to use)
 • Liczba słów (words number)
 • Dokładne słowa kluczowe (exact keywords)
 • Częściowe słowa kluczowe (partial keywords)
 • Struktura strony (page structure)
 • Długość tytułu i metaopisu (title and meta description length)
 • Czas reakcji serwera (TTFB – time to first byte)
 • Czas ładowania strony (load time)

Content Editor

Edytor tekstu znajdujący się na Surfer SEO przypomina nieco pisanie w Google Docs. Różnica jednak polega na tym, że Content Editor poza samym zamieszczaniem treści udziela także wskazówek jaka fraza lub słowo kluczowe powinno być użyte i ile razy. Ponadto dzięki Content Editororwi dowiemy się czy użyliśmy w tekście wystarczającą liczbę znaków, jakie główne słowo kluczowe powinno być wykorzystane, ile powinno być linków, obrazów, nagłówków, paragrafów.

seo surfer contetn editor

 

Content Editor to znakomita pomoc przy pisaniu wszelkiego rodzaju artykułów. Postępy naszej pracy i efekt zastosowania się do wskazówek Surfer SEO mierzony jest poprzez specjalny wskaźnik (Content Score). Ocena naszej optymalizacji odbywa się poprzez podanie liczby punktów w skali od 1 do 100. Content Score podpowiada także jaka jest średnia ocena konkurencyjnych stron oraz ile punktów trzeba osiągnąć aby się znaleźć wśród liderów rankingu.

seo surfer rank

 

Przed przystąpieniem do pisania, Content Editor pozwala przeprowadzić dogłębną analizę na dane zapytanie. Określamy interesujące nas zagadnienie i otrzymujemy szereg informacji, na temat treści, które będą atrakcyjne pod kątem SEO. Przeprowadzając analizę możemy ustalić z jakimi konkurencyjnymi stronami mamy być porównywani. Jeżeli nie chcemy być przyrównywani do top10 możemy poszerzyć lub zawęzić ten krąg.

seo surfer settings

 

W wyniku przeprowadzonej analizy, Surfer SEO dostarcza nam informacji jak powinna wyglądać struktura tekstu. Program podpowiada ile powinniśmy użyć słów, paragrafów, nagłówków i obrazów.

seo surfer structure

Surfer SEO podpowiada także jakie frazy, powinny zostać użyte. Trzeba mieć na uwadze, że nie zawsze są one idealnym wyznacznikiem. Czasami jedno słowo może mieć wiele znaczeń, dlatego dobrze jest w ustawieniach weryfikować co nas najbardziej interesuje. Dla przykładu możemy pisać o manifestacji marzeń, a program będzie podpowiadał nam frazy związane z manifestacją uliczną.

 

seo surfer terms

Kolejną wskazówką, którą możemy otrzymać od Surfer SEO są najczęściej zadawane pytania w sieci oraz propozycje tematów.

Seo surfer topics

Wtyczka Content Editor

Dzięki odpowiednim wtyczkom, możemy korzystać z Content Editor również w innych aplikacjach. SEO Surfer zapewnia nam lepsze wykorzystanie Google Docs, Wordpress, Semrush i Jasper. Poniżej krótka podpowiedź jak wykorzystać tą funkcjonalność w Google Docs.

 1. Wejdź na stronę SEO Surfer i najedź w górnym menu na pozycję „Connect”. Pojawią się aplikacje możliwe do połączenia. Dla przykładu załadujemy rozszerzenie w Chrome dla Google Docs.

 

seo surfer plugin

 1. Wybieramy z menu Google Docs i klikamy”Add to Google Chrome”

 

seo surfer docs

 1. Następnie wybieramy przycisk „Dodaj do Chrome”.

 

seo surfer chrome

 1. Teraz wystarczy uruchomić Google Docs, kliknąć na ikonkę „rozszerzenia” obok pasku adresu i wybrać Surfer SEO.

 

surfer seo writing

 1. W ten prosty sposób możemy wykorzystywać to świetne narzędzie, pracując również na innych aplikacjach.

 

seo surfer apps

SERP Analyzer

Dzięki narzędziu SERP Analyzer sprawdzimy najważniejsze elementy stron konkurencyjnych. Dla wyjaśnienia – SERP to skrót od angielskich słów Search Engine Results Page, inaczej mówiąc jest to strona internetowa wyświetlająca listę adresów znalezionych za pomocą wyszukiwarki internetowej. Dzięki temu narzędziu zdobędziemy cenne informacje o ilości i jakości słów kluczowych na konkurencyjnych stronach, linkach, długości treści, nagłówkach, paragrafach czy prędkości stron.

Wszystkie czynniki prezentowane są w formie przejrzystych i prostych w obsłudze wykresów. Dzięki nim będziemy w stanie przeprowadzić dogłębną analizę topowych stron z rankingu SERP.

Jakie korzyści może dać używanie Surfer SEO?

Pracę przy wykorzystaniu Surfer SEO docenią wszystkie osoby tworzące treść i odpowiadające za optymalizację i pozycjonowanie. Rozbudowane opcje analizy pozwolą:

 • zaoszczędzić czas i pieniądze
 • poprawić optymalizację
 • zwiększyć ruch na stronie
 • przyciągnąć reklamodawców
 • być na bieżąco w ciągle zmieniającym się otoczeniu
 • obserwować konkurencję i oczekiwania klientów

Ile kosztuje SEO Surfer?

SEO Surfer oferuje cztery pakiety dla swoich klientów. Pakiety dostosowane są do naszych potrzeb.

 

PAKIET FREE – idealny dla tych, którzy właśnie założyli nową stronę internetową i chcą ją szybko rozwinąć

——————————————————————————————————–

PAKIET BASIC – idealny dla właścicieli małych firm, blogerów i hobbystów

49$/m-c (przy płatności za cały rok z góry)

59$/m-c (przy płatnościach co miesiąc)

——————————————————————————————————–

PAKIET PRO – najlepiej nadaje się do średnich organizacji obsługujących wiele witryn internetowych

99$ /m-c (przy płatności za cały rok z góry)

119$/m-c (przy płatnościach co miesiąc)

——————————————————————————————————–

PAKIET BUSINESS – najlepiej nadaje się do dużych organizacji zarządzających dziesięcioma lub więcej stronami internetowymi

199$ /m-c (przy płatności za cały rok z góry)

239$/m-c (przy płatnościach co miesiąc)

Podsumowanie

Surfer SEO to potężne narzędzie do optymalizacji witryny, dzięki któremu osiągniesz lepsze efekty oraz zaoszczędzisz sporo czasu i pieniędzy. Surfer SEO pomoże przeanalizować dane Twojej strony, a także zapewni przydatne informacje, które pomogą Ci poprawić rankingi w wyszukiwarkach. Wykorzystując dane związane z Twoją niszą, SEO Surfer pozwala na zidentyfikowanie obszarów, w których możesz być lepszy od konkurentów. Oprogramowanie pomoże Ci także w lepszym wykorzystaniu technicznych aspektów strony takich jak prędkość strony. Dzięki temu konkurowanie z innymi użytkownikami sieci będzie łatwiejsze.

Zdecydowanie warto rozważyć inwestycję w to rozwiązanie, ponieważ może bardzo mocno wzmocnić Twoją pozycję na najbardziej konkurencyjnym rynku jakim jest internet.

Powiązane artykuły

Back to top button