Tech

Projekt Metahero – o co chodzi i czemu warto się zainteresowac?

W ostatnich miesiącach co rusz słyszymy o nowych projektach związanych z NFT, Kryptowalutami i Metaversum. Jednak co by się stało, gdyby ktoś postanowił połączyć te trzy dziedziny w jednym projekcie? Dostalibyśmy Metahero, jeden z ciekawszych projektów ostatnich miesięcy z dodatkową polską nutką.

O co chodzi w projekcie?

Metahero chce wprowadzić na rynek zupełnie nową technologię wykorzystująca dobroci NFT, skanowania 3D, kryptowalut oraz Metaversum. Już teraz twórcy chwalą się przyciągnięciem na rynek 10 milionów nowych użytkowników. Cały zamysł pomimo wielu nowych rozwiązań jest stosunkowo prosty w realizacji, a co za tym idzie szanse powodzenia stają się realne. Dzięki zaawansowanej technologii fotogrametria, czyli skanu 3D generowanego na podstawie uprzednio przygotowanych zdjęć twórcy chcą dać możliwość wprowadzenia realnych przedmiotów i ludzi do wirtualnego świata. Dzięki temu każdy z nas mógłby wykonać skan siebie, aby następnie wytworzyć z niego token NFT wykorzystywany przy korzystaniu z Metaversum czy też dowolnej innej aplikacji AR, czy też VR. Zgodnie z hasłem projektu “Jeśli można to zrobić w świecie rzeczywistym, można to zrobić w Metaverse”. Celem jest zwiększenie możliwości interakcji i urzeczywistnienia świata wirtualnego, tak aby ten stał się bardziej prawdziwy. Kolejnym istotnym elementem Metahero jest chęć stworzenia ekosystemu rozwiązań pozwalających na czerpanie z niego w pełni. Jednym z nich ma być dodatkowa aplikacja Metahero APP pozwalająca na kontrolowanie swojej kolekcji tokenów, a w przyszłości również tworzenie nowych.

Kluczowym elementem projektu jest integracja z metawersum oraz propagowanie nowych technologi aktualnie odległych dla większości społeczeństwa.

Kto za tym stoi?

Ciężko mówić o Metahero nie wspominając o całym zespole osób w niego zaangażowanych, jednak szczególnie przykuwająca uwagę jest postać Roberta Gryna. Były CEO jednej z najszybciej rozwijających się firm z segmentu IT w Europie po sprzedaży firmy zdecydował się poświęcić na rozwój nowych technologii takich jak NFT, kryptowaluty czy też metaverse. Do zepsołu udało mu się ściągnąć również wielu pracowników poprzedniej firmy oraz swojego brata, w ten sposób za projektem zebrało się 15 doświadczonych ekspertów z branży IT chcących rozwijać nowe technologie.

Czym wyróżnia się Metahero?

Mimo iż na rynku znajdziemy coraz więcej projektów, aplikacji czy też tokenów poświęconych łączeniu NFT, krypto, gamingu i metaversum to Metahero wybija się na tle konkurencji czymś zupełnie nowym. Mowa o skanowaniu oraz sposobie prowadzenia projektu. Przede wszystkim brak na rynku rozwiązań chcących ułatwiać dostęp i propagować drogie i mało popularne metody skanowania 3D. Metahero coś, czego większość osób stara się unikać stawia na pierwszym miejscu i wierzy w sukces dzięki rozwojowi nowoczesnych rozwiązań. Dodatkowym atutem jest doświadczony zespół mający za sobą realne sukcesy oraz wiele lat wspólnej pracy. Te dwa kluczowe aspekty sprawiają, że szanse na osiągnięcie założonych celów drastycznie rosną.

Powiązane artykuły

One Comment

Back to top button