Life style

Najlepsze sposoby na udaną randkę tanim kosztem

Niektórych z Was może dziwić, dlaczego poruszamy ten temat właśnie tutaj. Ale wcześniej czy później, jak już znajdziecie drugą połówkę dzięki aplikacji albo jakiemuś innemu wynalazkowi, przyjdzie Wam się z nią spotkać twarzą w twarz. Wypadałoby wówczas zabłysnąć czymś oryginalnym (niekoniecznie drogim i ekskluzywnym). Dlatego w tym tekście skupimy się na tym, jak zorganizować tanią i udaną randkę.

Romantyzm czy wariactwo – na co postawić przy pierwszej randce?

Pamiętajmy, że pierwsze wrażenie odgrywa bardzo ważną rolę. To od niego może zależeć, czy dostaniemy drugą szansę, czy zostaniemy odprawieni z kwitkiem. Jeżeli znasz już co nieco swoją wybrankę, bo na przykład długo pisaliście ze sobą wcześniej na komunikatorze, to masz nieco ułatwione zadanie. Wówczas możesz dać się ponieść nieco fantazji i zaplanować coś bardziej szalonego, jeżeli wiesz, że druga osoba lubi takie klimaty. Gorzej, jeśli nic o niej nie wiesz. Wówczas lepiej nie ryzykować i postawić na proste i bardziej romantyczne rozwiązanie. Której z opcji byśmy nie wybrali, najważniejsze jest nawiązanie kontaktu i poznanie się lepiej.

Przykłady na randkowanie tanim kosztem

Nim przejdę do przykładów, chciałem się z Tobą podzielić historią, jak wyglądało moje randkowanie z przyszłą żoną. Pierwsza randka to typowe el classico: długi wieczorny spacer i dużo rozmowy. Wydaje mi się, że konwersacja to na początku podstawa. Natomiast gdy już się trochę poznaliśmy, to zabrałem ją do Warszawy na weekend, bo nigdy tam nie była. Spaliśmy za darmo u ludzi z couchsurfingu, w mieście też nie wydaliśmy za wiele pieniędzy, ale wystarczyły nam zwiedzanie stolicy i nocny romantyczny spacer nad Wisłą. Grunt to inwencja twórcza.

Ale wróćmy do przykładów:

 • Romantyczny spacer – chyba najprostsza i najbardziej oczywista forma randkowania. Mogłoby się wydawać, że to nudziarstwo, ale uważam, że szczególnie na etapie poznawania się jest to całkiem dobre rozwiązanie. Jeżeli tylko pogoda na to pozwala, to znajdź ciekawe i spokojne miejsce, które umożliwi Wam wciągającą i przyjemną rozmowę. Może to być np. park, bulwar nad rzeką, uliczka starego miasta.
 • Piknik – jeżeli Twoja ukochana dobrze czuje się na łonie natury, możesz zorganizować wypad w jakieś ustronne miejsce. Zabierz koc, coś do jedzenia, kieliszki i smaczne wino. Możesz wziąć kijek do smartphone‘a i namówić ją do zrobienia kilku śmiesznych wspólnych selfie. Tanie i na pewno romantyczne rozwiązanie.
 • Romantyczna kolacja – nie musisz od razu zabierać dziewczyny na randkę do restauracji Wojciecha Modesta Amaro. Poszukaj miejsca z dobrym jedzeniem, ale niekoniecznie drogiego, usytuowanego w jakimś ciekawym miejscu. Opcja numer dwa: sam przygotuj jakieś smaczne danie. Jeżeli tylko partnerka nie dostanie bóli brzucha, to na pewno doceni Twoje starania.
 • Podziwianie widoków – niedaleko Twojego domu znajduje się obiekt, z którego rozciąga się piękny widok? Wykorzystaj to. Mieszkasz niedaleko Wrocławia? Zabierz ją na ostatnie piętro Sky Towera. Bliżej Ci do Krakowa? Pójdźcie na Kopiec Kościuszki. Wszędzie są miejsca, które zapierają dech w piersi. Nawet zwykłe położenie się na trawie i podziwianie gwiazd nocą może okazać się strzałem w dziesiątkę.
 • Wyjście do kina – stare dobre kino, chciałoby się rzec. Jeżeli akurat jest dostępny film, który może zainteresować Twoją wybrankę, warto skorzystać.
 • Maraton filmowy – a może zamiast kina sam ustal repertuar, przygotuj przekąski i wygodną kanapę?
 • Wycieczka rowerowa – zwykła przejażdżka na rowerze może okazać się świetną przygodą i możliwością lepszego poznania siebie.
 • Wspólne gotowanie – wbrew pozorom może być ono świetną okazją do nawiązania bliższego kontaktu. Wsadźcie razem ręce do miski, żeby ugnieść ciasto; daj jej na łyżeczce sos do spróbowania; wytrzyj plamę z fartucha, gdy się pobrudzi, a przy tym często patrz jej w oczy. Po takim gotowaniu kolacja na pewno będzie lepiej smakowała.
 • Pójdźcie na basen – kąpiel w jacuzzi, zjazd ze zjeżdżalni, wspólna sauna, wygłupianie się w wodzie. Na pewno nie będziecie się nudzić.
 • Zajęcia sportowe – nic tak nie pobudza endorfin jak sport. Znajdź zajęcia, w których możecie ze sobą konkurować. Badminton, darty, bilard, gokarty, kręgle. Przekonajcie się, kto jest lepszy i obyś to nie był Ty.
 • Lodowisko – jeżeli w Twoim mieście jest lodowisko, skorzystaj z tego. Za niewielkie pieniądze możesz zafundować Wam sporo śmiechu i frajdy.
 • Sentymentalny wieczór – usiądźcie na kanapie, otwórzcie wino i poprzeglądajcie albumy ze starymi rodzinnymi zdjęciami. Poopowiadajcie o dzieciństwie, o rodzeństwie i rodzicach. Właśnie takie chwile cementują związki.

Pomysłów na tanie randkowanie jest całe mnóstwo. Często udana randka toczy się swoim rytmem i nawet jeżeli coś mamy zaplanowane, to spontanicznie może wyjść coś zupełnie innego. Poza tym warto łączyć powyższe przykłady. W trakcie spaceru możecie wstąpić do knajpki, a po basenie, wspólnie ugotować romantyczną kolację. Grunt to wyobraźnia i bycie sobą.

Powiązane artykuły

Back to top button