AktualnościLife style

Krawiectwo online

Jeszcze niedawno panowało przekonanie, że szycie to nudne i umierające zajęcie, którym powinny zajmować się wyłącznie profesjonalne krawcowe. Nic bardziej mylnego!

Krawiectwo przeżywa obecnie swój renesans, więc podążaj za współczesnym trendem i zapisz się na kurs krawiectwa online!

Dlaczego krawiectwo to świetny pomysł na hobby?

Krawiectwo to hobby, które teraz jest trendy, a do tego łączy w sobie wartość użytkową oraz rozrywkową!

Obecny nurt w modzie wspiera indywidualizm, oryginalne projekty, estetykę wykonania, a także rodzime marki. W social mediach pojawia się coraz to więcej lokalnych marek odzieżowych, a celebryci i influencerzy, promują oryginalne projekty krawieckie. Masowa i sieciowa produkcja nie jest odbierana i kojarzona tak ekskluzywnie, wyjątkowo i oryginalnie, jak krawieckie projekty.  Szycie znów stało się modne i wraca tez popularność na krawiectwo jako sposób spędzania czasu wolnego.

Krawiectwo to kreatywna pasja, która nie tylko wypełni czas wolny, ale będzie miała też praktyczne zastosowanie w życiu codziennym. Szycie hobbystycznie daje niesamowitą wolność artystycznego wyrazu, która przekłada się na efekty w postaci pięknych i praktycznych przedmiotów. Szycie w domu to też oszczędność. Naprawy i przeróbki ręczne pozwolą zachować nasze ubrania i zaoszczędzić środki finansowe, unikając kupowania nowych. Szycie odpręża i relaksuje.  To zajęcie, które sprawia, że zapominamy o codziennych troskach i obowiązkach. To zajęcie jest formą odmóżdżenia po całym dniu ciężkiej pracy, a dodatkowo daje nam radość i często poczucie satysfakcji, gdy tworzymy coś swojego i wyjątkowego i ładnego.

Jakie narzędzia są potrzebne?

Żeby rozpocząć swoją praktyczną przygodę z tym hobby, będziesz potrzebować podstawowego zestawu tkanin i akcesoriów do szycia:

 • Nici – powinny być dobrej trwałości i w wielu kolorach- biel, beż oraz czerń to uniwersalne kolory nici.
 • Materiały– na początku wybierz materiały które są w miarę sztywne, nie odkształcają się, ani nie rozciągają.
 • Zapasowe igły.
 • Zapasowe szpulki.
 • Szpilki, agrafki i poduszka do szpilek.
 • Kreda lub mydło do pisania po materiale.
 • Nożyczki krawieckie.
 • Prujka.
 • Centymetr krawiecki.
 • Żelazko.

Taki niezbędnik jest już połową sukcesu na drodze nauki szycia. Potrzebny będzie Ci również sprzęt. Jeśli dopiero zaczynasz uczyć się krawiectwa i nie wiesz czy to zajęcie będzie dla Ciebie odpowiednie, to warto taką maszynę wypożyczyć lub kupić używaną. We własną maszynę warto zainwestować, kiedy już zyskasz pewność, że szycie jest dla ciebie.  Zadbaj również o odpowiednie stanowisko ze stołem i krzesłem do maszyn szwalniczych.

Pierwsze spotkania z maszyną do szycia może nie będą satysfakcjonujące, dlatego nie poddawaj się od razu, cierpliwie ćwicz, ucz się, a na pewno po jakimś czasie opanujesz obsługę tej maszyny!

Kurs krawiectwa online

Kurs krawiectwa online to świetny sposób na naukę tego rzemiosła! Na początku ustal jaki masz cel i na jakim poziomie jesteś. Znajdź kurs, który odpowiada Twoim oczekiwaniom i umiejętnościom. Pamiętaj, żeby nie rzucać się od razu na głęboką wodę, bo możesz się zrazić do tego zajęcia. Na kursie online, wykwalifikowani nauczyciele przekażą Ci wartościową wiedzę,  wprowadzą w podstawy szycia,  dzięki czemu bezproblemowo opanujesz krawiectwo. Ponadto podpowiedzą, jakich sztuczek i sposobów możesz użyć, by zrobione przez Ciebie ubrania były wytrzymałe i atrakcyjne wizualnie.

Kurs online to niesamowity komfort nauki. Możesz uczyć się krawiectwa w zaciszu własnego domu, nie tracąc czasu i pieniędzy na dojazdy. Możesz też decydować, kiedy chcesz się uczyć i w jakiej formie- kurs online na żywo, platforma edukacyjna, a może lekcje indywidualne online albo kurs w języku angielskim, dzięki któremu podszkolisz też swoje umiejętności językowe? Ty decydujesz, a sposobów jest wiele!

Gdzie szukać wykrojów do szycia?

Dzisiejsza globalizacja, Internet i dostęp do różnorodnych źródeł dają naprawdę szereg inspiracji i możliwości.

Jeśli szukasz gotowych wykroi do szycia to sprawdź poniższe propozycje:

 • Gazety z wykrojami. To prawdopodobnie najpopularniejszy sposób. Zaletą tych wykrojów jest to, że jest ich mnóstwo, każdy znajdzie coś dla siebie. Większość z nich jest w wielu rozmiarach, więc i dopasowanie odzieży będzie prostsze.
 • Strony internetowe. Na wielu witrynach znajdziesz mnóstwo zarówno darmowych jak i płatnych wykroi.
 • Pinterest. Znajdziesz tam całą masę różnych fasonów z wielu źródeł.

Krawiectwo to niesamowite hobby, które rozwija, odpręża i daje niesamowitą radość!

Zapisz się na kurs krawiectwa online rozpocznij nową przygodę i przekonaj się o tym!

Powiązane artykuły

Back to top button