JetPage — najlepsza alternatywa dla WordPress?
Każdy kto już tworzył lub dopiero zamierza stworzyć stronę internetową zapewne słyszał o WordPressie. Jest to najpopularniejsza platforma CMS, która nie jest jednak pozbawiona wielu wad. Jeżeli szukasz alternatywy dla WordPressa, warto rozważyć JetPage. Jest to intuicyjny i przyjazny dla użytkownika system zarządzania treścią, który w prosty sposób umożliwi Ci stworzenie strony internetowej lub bloga. Ponadto oferuje on szereg funkcjonalności ułatwiających prace w porównaniu z WordPress.
Twórcy JetPage dobrze poznali niedoskonałości WordPressa ponieważ przez wiele lat pracowali na nim i pomogli przeszło siedmiu tysiącom osób w stworzeniu własnej strony internetowej. Wiedząc co należałoby ulepszyć w WordPress, postanowili założyć własną platformę pozbawioną tych niedoskonałości. W tym artykule omówimy, dlaczego warto rozważyć korzystanie z JetPage oraz przyjrzymy się jego wadom i zaletom.
Co to jest JetPage?
JetPage to narzędzie do tworzenia stron internetowych i system zarządzania treścią. Platforma pozwala użytkownikom na łatwe tworzenie wyróżniających się na tle konkurencji stron internetowych bez konieczności pisania kodu i bez posiadania specjalistycznej wiedzy programistycznej. To właśnie osoby nietechniczne, którym zależy na prostej i efektywnej pracy są głównymi odbiorami tej usługi. JetPage umożliwia również korzystanie z wielu wbudowanych narzędzi, dzięki którym użytkownik może w prosty sposób optymalizować stronę pod kątem SEO, a także przeprowadzać rozbudowaną analizę swojej witryny. Dzięki temu mamy możliwość obserwowania i badania takich aspektów jak wydajność strony, jakość zamieszczonego na niej contentu. W prosty sposób możemy również dostosowywać ją w celu poprawienia wyników marketingowych.
Zalety korzystania z JetPage
Główną zaletą korzystania z JetPage jest jego intuicyjność i łatwość użytkowania. Dzięki prostemu edytorowi działającemu na zasadzie „przeciągnij i upuść”, autor strony internetowej nie musi znać języków programowania takich jak HTML lub CSS. Rola użytkownika ogranicza się do wyboru gotowego szablonu i dostosowania go przy pomocy wbudowanych narzędzi. Ponadto przyjazny interfejs umożliwia dostosowanie wyglądu i stylu witryny nadając jej profesjonalny całokształt.
Zaletą JetPage jest również wbudowane narzędzie dedykowane do optymalizacji strony. Twórcy platformy rozumieją znaczenie SEO we współczesnym content marketingu, dlatego optymalizacja treści stała się kluczową sprawą dla zespołu JetPage. Myśląc o stworzeniu strony, gdzie będziemy zamieszczać systematycznie nowe artykuły, warto rozważyć skorzystanie z narzędzi wspartych sztuczną inteligencją do tworzenia treści takich jak Article Forge lub Copy.ai, które dodatkową wzmocnią i usprawnią pracę na JetPage.
Wady korzystania z JetPage
Największym minusem korzystania z JetPage jest to, że nie oferuje on tylu wtyczek i motywów, co WordPress. Jakby nie patrzeć to WordPress jest najpowszechniejszą platformą CMS na świecie, dlatego ma on również najbogatszą bibliotekę motywów i wtyczek. Ponadto niektórzy, a zwłaszcza ci bardziej doświadczeni użytkownicy mogą uznać edytor typu „przeciągnij i upuść” za ograniczający możliwości dostosowania strony według własnych potrzeb. Minusem jest także konieczność wykupienia płatnego pakietu. W przeciwieństwie na przykład do WordPress.org lub blogger.com, w celu skorzystania z usług na JetPage konieczne jest nabycie jednej z płatnych subskrypcji.
JetPage – ile kosztuje?
Abyśmy mogli cieszyć się funkcjonalnościami jakie oferuje nam platforma JetPage musimy nabyć jeden z płatnych pakietów. JetPage oferuje cztery pakiety, które dostosowane są do potrzeb użytkowników. Subskrypcję możemy opłacać za cały rok z góry lub co miesiąc. Oczywiście to pierwsze rozwiązanie jest bardziej opłacalne. JetPage udostępnia również 14-dniowy okres próbny, w trakcie którego możemy przetestować i przekonać się jak działa oprogramowanie.
Poniżej znajdują się cenniki JetPage na grudzień 2022 roku. Jak można zauważyć pod spodem, najtańszy pakiet kosztuje 24$/miesiąc, co w moim odczuciu jest kwotą akceptowalną.
Subskrypcja roczna:
Subskrypcja miesięczna:
Podsumowanie
Ogólnie rzecz ujmując, korzystanie z JetPage ma pewne wady w porównaniu z innymi popularnymi systemami CMS, takimi jak WordPress, ale ma również kilka istotnych zalet. Jeśli łatwość użytkowania i optymalizacja SEO są dla Ciebie ważnymi czynnikami przy wyborze CMS, to JetPage powinien spełnić Twoje oczekiwania. Najlepiej jednak skorzystać z darmowego okresu próbnego, aby na własnej skórze przekonać się jakie korzyści przyniesie nam użytkowanie JetPage.