AktualnościGry

Gry dla par – dlaczego warto się nimi zainteresować?

W przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat poziom życia Polaków znacznie się poprawił i jest to fakt. Z drugiej strony zmiany społeczne dotknęły także sfery relacji międzyludzkich. W wyniku postępu technologicznego, zatraciliśmy potrzebę kontaktu z innymi ludźmi, a czas pandemii COVID-19 jeszcze dodatkowo to pogłębił.

Na szczęście są sposoby, aby te relacje odbudować i spędzić wspólnie przyjemny czas. Gry planszowe dla dwojga, to doskonały sposób dla par na oderwanie myśli od szarej rzeczywistości oraz na to aby lepiej poznać partnera. Zmysłowa gra karciana zaskoczy zakochanych, uprzyjemni wspólne spędzanie wieczorów i da parze okazję na odbudowanie więzi.

Producenci planszówek i gier dla par prześcigają się w pomysłach jak przyciągnąć zainteresowanie dorosłych graczy, dlatego w sklepach znajdziemy setki ciekawych propozycji. W zależności od naszych upodobań możemy zagrać w karty, zabawną grę dla pary czy też w pikantne gierki małżeńskie.

Jakie korzyści dają gry planszowe?

Zarówno interesująca gra rodzinna jak i gra dla par przyniesie nam mnóstwo zabawy i przyjemności. Gry planszowe to zabawny i bardzo praktyczny sposób na zbudowanie dobrych relacji rodzinnych i przyjacielskich. W przeciwieństwie na przykład do gier na konsoli, planszówki znacznie bardziej rozwijają wyobraźnię. Do najważniejszych zalet grania w planszówki możemy zaliczyć:

 • zacieśnianie więzi rodzinnych i przyjacielskich
 • rozwijanie zdolności komunikacyjnych
 • wspieranie rozwoju emocjonalnego dzieci
 • postępowanie zgodnie z narzuconymi zasadami
 • wyzwolenie endorfin i poprawę humoru
 • wzmocnienie koncentracji i pamięci
 • naukę logicznego myślenia
 • oderwanie myśli od codziennych zajęć i redukcję stresu

Ponadto, jeżeli nie macie pomysłu na prezent, dobra planszówka na pewno świetnie się sprawdzi. Ciekawe zadania i piękne ilustracje sprawią, że prezent taki prędko się nie znudzi i będzie znakomitym pretekstem do wspólnego spędzenia czasu. Może być także świetnym rozwiązaniem na wypadek nieoczekiwanej wizyty znajomych.

Dlaczego warto grać w gry dla par?

Granie w gry dla par to doskonały sposób na budowanie intymności i zabawę ze swoim partnerem. Poprzez wspólną grę, pary mogą pogłębić swoją relację. Wspólny śmiech, rywalizacja i skuteczna komunikacja będące wynikiem gry, będą świetnym narzędzie do tego, aby dowiedzieć się o sobie czegoś nowego. To również świetny sposób, aby słuchać siebie nawzajem, tworzyć niezapomniane chwile, a może nawet przełamać tematy, o których czasami trudno się rozmawia. Ponadto gry pozwalają rozluźnić się i zdjąć presję codziennych obowiązków. Nie można zapomnieć również, że gry dla par nie ograniczają się jedynie do gier o charakterze stricte rozrywkowym. Istnieje szereg gier erotycznych, które rozbudzą zmysły i sprawią, że wieczór będzie jeszcze bardziej ekscytujący.

Jakie gry dla dwóch graczy wybrać?

Ilość gier dostępna na rynku jest ogromna, dlatego warto zastanowić się jaki rodzaj gry nam najbardziej odpowiada. Poniżej znajduje się nasza propozycja 7 gier, które znakomicie sprawdzą się do gry w duecie.

 1. Jenga – to bardzo popularna gra zręcznościowa. Celem gry jest wyjmowanie drewnianych kostek i przekładanie ich na wierzch wieży. Gra jest pełna emocji. Każdy ruch gracza będzie pełen obawy, że to właśnie on przewróci wieżę. W grę można grać zarówno w parze jak i w większej ilości osób. Znakomicie sprawdzi się także na domowych imprezach.

jenga

 1. Scrabble – jest jedną z najpopularniejszych gier słownych na świecie. Wymyślona została w 1931 roku przez Alfreda Buttsa i posiada miliony swoich wiernych fanów. Zasady gry są proste. Z wylosowanych liter trzeba ułożyć jak najwięcej słów. Każda litera posiada punktację, dlatego ważne aby tworzyć słowa, które dadzą nam maksymalną liczbę punktów. Scrabble to świetna gra pozwalająca poszerzyć słownictwo oraz wykazać się sprytem i inteligencją.

scrabble

 1. Dobble – to świetna gra na spostrzegawczość. Zestaw do gry składa się z 55 kart. Na każdej karcie znajduje się po 8 symboli. Karty zaprojektowane są w taki sposób, że każda karta posiada jeden wspólny symbol. Gracz odkrywa pierwszą kartę z kupki, a następnie drugą. Wygrywa ten kto pierwszy wskaże wspólny symbol znajdujący się na obu kartach.

dobble

 1. Twister – tę grę znają chyba wszyscy. Idealnie sprawdzi się na imprezie z przyjaciółmi, jak również jako gra dla dwóch osób. Pierwszy gracz kręci wskazówką, która określa na jakie pole drugi gracz musi postawić swoją rękę albo nogę. Gra dostarcza mnóstwa zabawy i śmiechu.

twister

 1. Rozmawiaj.MY – gra Rozmawiaj.My skierowana jest typowo dla par. Dzięki niej zakochani mogą odkryć siebie na nowo. Gra świetnie się sprawdzi zarówno dla par z wieloletnim stażem jak i dla tych, którzy dopiero się poznali. 50 kart zapakowanych w eleganckim pudełku, zawiera pytania przygotowane przez psychologów. Gra pozwala spędzić wspólnie czas z partnerką lub partnerem i odbudować zatracone relacje. Wydawca gry przygotował ponadto różne jej warianty takie jak: Rozmawiaj.MY Związki, Rozmawiaj.MY Intymnie, Rozmawiaj.MY Przyjaciele, Rozmawiaj.MY Rodzina.

rozmawiajmy

 1. Mr. Jack – to wciągająca gra dla dwojga, przenosząca nas do XIX wiecznego Londynu. Jeden z bohaterów wciela się w postać Kuby Rozpruwacza, natomiast drugi gracz jest inspektorem Scotland Yardu. Jest to gra na dedukcję, w której głównym celem jest zmylenie przeciwnika.

mrjack

 1. Everdell – ta pięknie wykonana gra przeniesie nas w magiczny świat leśnych zwierząt, które wyruszają w podbój nieznanego. Gra świetnie sprawdzi się jako gra dla dwojga. Maksymalnie mogą jednak w nią grać, aż cztery osoby.

everdell

 

Oczywiście gier przeznaczonych dla par jest znacznie więcej, jednak te wydają nam się szczególnie warte zainteresowania. Nie sposób również nie wspomnieć o tradycyjnych i bardziej oczywistych grach dla dwóch graczy takich jak szachy, warcaby, statki, domino, kości, chińczyk, Monopoly, państwa-miasta i cały szereg gier karcianych. Także i one z powodzeniem umilą nam wolny czas spędzony tylko we dwójkę.

Erotyczne gry dla pary

Tak w życiu jak i w związku bardzo łatwo jest popaść w rutynę. Aby tego uniknąć warto zadbać o urozmaicenie sfery seksualnej. Gry erotyczne to znakomity sposób na rozbudzenie libido, grę wstępną i poznanie pragnień partnera. Poniżej propozycja 7 gier erotycznych, którymi w naszej ocenie powinny zainteresować się pary szukające nowych doznań.

 1. Twoja Kamasutra – jest to gra stworzona z myślą o otwartych i rządnych przygód parach. Karty z ilustracjami pozycji z najsławniejszej księgi miłosnej odkryją przed wami nowe nieznane dotąd tajniki sztuki kochania.
 2. Gra karciana dla par 69 – jest to gra składająca się z dwóch talii kart. Jedna w wersji „soft”, druga w wersji „hard”. Gra polega na przemiennym wykonywaniu zadania znajdującego się na wylosowanej karcie. Na samym końcu jest finał, w ramach którego trzeba wspólnie wykonać 1 z 6 zadań. Już od samego czytania poleceń, zrobi wam się gorąco!
 3. Kości miłosne – ułatwią wam one podjęcie bardzo istotnych decyzji. Po prostu rzuć trzema kostkami: czerwona powie Ci co masz robić, niebieska zdecyduje o części ciała, a zielona wskaże miejsce.
 4. Ukryte pragnienia – talia kart zawiera Karty Zobowiązań i Karty Rozkoszy. Pierwsze z nich to opisy erotycznych przyjemności, drugie natomiast zawierają intymne, rozpalające zmysły zadania erotyczne.
 5. Arkana miłości – jest to zestaw gier składający się z pobudzających wyobraźnię talii kart. W zależności od tego na czym nam zależy, możemy wybrać na początek karty z talii romantycznej, później namiętnej, aby skończyć na talii pikantnej.
 6. Oh Yes! Gra dla par – jest to gra, która da parom wiele radości. W skład gry wchodzą cztery talie kart. Partner bądź partnerka losuje po jednej karcie z każdej talii. Talie nazywają się: JAK? , CZYM?, GDZIE?, GADŻET? Te tytuły mówią same za siebie.
 7. Trylogia Greya – Trylogia Greya to zestaw trzech gier erotycznych dla par, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Od delikatnej i zmysłowej gry wstępnej do naprawdę hardcorowej dominacji.

Podsumowanie

W pewnym momencie można było odnieść wrażenie, że planszówki zaczęły odchodzi od lamusa. Jednak teraz przeżywają one swój renesans i coraz więcej ludzi docenia korzyści płynące z bezpośredniej interakcji z drugim człowiekiem. Być może gra na komputerze da nam wiele atrakcji, jednak nie zastąpią nam bliskości partnera lub przyjaciół.

Powiązane artykuły

Back to top button