AktualnościGry

Gry 2023 –  TOP 10 najciekawsze premiery na nadchodzący rok

Na nadchodzący rok zapowiedziano kilkadziesiąt premier gier od kluczowych producentów. Pojawią się zarówno nowe, jak i odświeżone odsłony znanych tytułów. Wszystko wskazuje na to, że rok 2023 będzie bardzo ciekawym rokiem dla graczy. Poniżej lista 10 najciekawszych naszym zdaniem pozycji, którym warto przyjrzeć się w roku 2023.

  1. Forspoken – ta przygodowa gra akcji z elementami RPG przenosi graczy do świata fantasy, pełnego magii i dziwnych stworów. Główną bohaterką jest młoda kobieta Frey Holland, która została przetransportowana z Nowego Jorku do fantastycznego świata zwanego Athia. W celu odnalezienia drogi powrotnej do domu musi pokonywać wspomnianą krainę. Aby w niej przetrwać Frey musi używać magicznych mocy. Akcje gry obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej. Gra dostępna na: PC, PS5.
  2. Dead Island 2 – jest to druga część popularnej gry akcji FPP. Fabuła gry przenosi nas do pełnego zombie Los Angeles, gdzie jako jeden z nielicznych jesteśmy odporni na działanie wirusa. Wraz z innymi szczęśliwcami, których spotykamy na swojej drodze, próbujemy ustalić przyczynę epidemii i odkryć prawdę o sobie samym. Do dyspozycji graczy twórcy przygotowali rozległą mapę świata po której możemy się poruszać. Gra dostępna na: PC, PS5, PS4, XSX, XONE.
  3. Diablo 4 – seria gier Diablo znana jest chyba każdemu. Nawet jeżeli ktoś osobiście nie grał, w którąś z poprzednich części to na pewno nazwa będzie mu znana. Czwarta odsłona popularnej serii ma w sobie łączyć elementy znane z drugiej i trzeciej części. Blizzard Studio pozostaje w koncepcji kojarzonej do tej pory, tak aby gracze mogli poczuć mroczny klimat znany z poprzednich rozgrywek. Gra dostępna na: PC, PS5, PS4, XSX, XONE.
  4. Hogwarts Legacy – jest to gra RPG z otwartym światem, osadzona w uniwersum Harry’ego Pottera. W trakcie gry wcielamy się w postać młodego czarodzieja lub czarodziejki. Akcja gry toczy się w XIX  wieku. Jako młody czarodziej, uczęszczamy na różne zajęcia przygotowujące nas do wkroczenia w świat magii. Stworzony przez Avalanche Software i Portkey Games  świat, umożliwia nam w fascynujący sposób eksplorować korytarze i komnaty tajemniczego zamku i jego okolic oraz poczuć klimat Harry’ego Pottera na „własnej skórze”. Gra dostępna na: PC, PS5, PS4, XSX, XONE, SWITCH
  5. Atomic Heart – gra z gatunku FPS w trakcie której wcielamy się w postać tajnego agenta. Naszym zadaniem jest zbadanie sekretnej placówki, z którą została utracona łączność. Gra przenosi nas w niezwykły retrofuturystyczny świat Związku Radzieckiego. W celu wykonania zadania będziemy musieli wyeliminować liczne potwory, roboty i inne postacie, które napotkamy na swojej drodze. Gra przypadnie do gustu osobom lubiącym szybką akcję, gdzie trup ściele się gęsto. Gra dostępna na: PC, PS5, PS4, XSX, XONE.
  6. Sons of the Forest – jest to kolejna gra z cyklu survival horrorów. W trakcie rozgrywki wcielamy się postać jednego z rozbitków, który w bezkresnej krainie pełnej zmutowanych postaci musi odnaleźć swoich współtowarzyszy, ale przede wszystkim musi przetrwać! Otwarty świat daje graczom możliwość swobodnego poruszania się po mapie pełnej pięknej natury, a zarazem oddającej klimat horroru. Gra dostępna na: PC.
  7. Skull and Bones – gra od Ubisoft przenosi nas w niezwykły świat piratów pływających po wodach Oceanu Indyjskiego. Swoją przygodę rozpoczynamy jako śmiałek, który marzy o zostaniu wielkim piratem. Rozgrywkę zaczynamy od małej łajby, aby stopniowo zdobywać coraz więcej łupów i budować respekt wśród pirackiej braci. Gra będzie nie lada gratką dla wszystkich osób lubiących przygody i morskie klimaty. Twórcy gry zdobywali doświadczenie m.in. przy tworzeniu Assasin’s Creed, także należy spodziewać się wielu mocnych wrażeń. Gra dostępna na: PC, PS5, XSX.
  8. Atlas Fallen – gra zabiera nas w podróż do pustynnego świata fantasy, gdzie wraz z grupą bohaterów przemierzamy niebezpieczną krainę, aby stawić czoła antycznemu zagrożeniu. Gra z gatunku akcji RPG pozwala nam na poruszanie się po rozległym świecie i mierzenie swoich sił ze stającymi na naszej drodze potworami. Rozgrywkę oglądamy z perspektywy osoby trzeciej. Gra dostępna na: PC, PS5, XSX.
  9. Lies of P – to adaptacja powieści o Pinokiu osadzona w mrocznym i tajemniczym uniwersum. Historia rozgrywa się w zrujnowany i ponurym mieście Krat. Miastu grozi zagłada i jedynie Pinokio (mechaniczna lalka) jest w stanie ocalić je przed demonicznymi marionetkami. Interesująca fabuła, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji wciąga gracza w wyimaginowany świat przeplatający prawdę i kłamstwo. W czasie swojej podróży, Pinokio stara się odnaleźć Dżepetto. Tytułowe kłamstwa sprawiają, że im częściej Pinokio mówi nieprawdę, tym staje się bardziej ludzki. W konsekwencji jednak traci swoje unikalne możliwości, które posiadał będąc mechaniczną lalką. Gra dostępna na: PC, PS5, XSX.
  10. The Lord of the Fallen – to druga część popularnej gry o tym samym tytule. Akcja dzieje się tysiąc lat po wydarzeniach z pierwszej części gry. Złowrogie bóstwo – demoniczny bóg Adyr ma odrodzić się na nowo i pokonać go może, tylko mroczny krzyżowiec, podróżujący przez krainy z pogranicza świata żywych i umarłych. Gra dostępna na: PC, PS5, XSX.

Powiązane artykuły

Back to top button