AktualnościLife style

Florystyka

Czy kiedykolwiek spojrzałeś na witrynę kwiaciarni i pomyślałeś, że też chciałbyś tworzyć takie piękne kompozycje bukietowe? A może szukasz nowego hobby? Rozpocznij swoją przygodę z kwiatami i zapisz się na kurs florystyki online!

Dlaczego kwiaty to wyjątkowe hobby?

  • To rozwijające zajęcie, dzięki któremu możesz ciągle uczyć się nowych rzeczy, odkrywać różne techniki i metody- jak ładnie układać kwiaty i tworzyć niesamowite kompozycje.
  • Hobbystyczne układanie kwiatów to sposób na relaks i jednoczesne stworzenie czegoś pięknego, co sprawia przyjemność.
  • ​​Układanie kwiatów jest również skuteczną metodą medytacji. Kwiaty mają zdolność pobudzania zmysłów węchu, wzroku i dotyku i mogą również pomóc wywołać szczęśliwe wspomnienia, zminimalizować uczucie niepokoju i stresu.
  • To niedrogie Nie musisz wydawać dużo pieniędzy i inwestować w drogi sprzęt, aby rozpocząć przygodę z florystyką. Często możesz użyć kwiatów i liści z własnego ogrodu.
  • Kompozycja kwiatowa może być świetnym sposobem na wyrażenie swojej kreatywności.
  • Kwiaty to cudowny i ponadczasowy prezent, a bukiet stworzony własnoręcznie i podarowany drugiej osobie to świetny sposób na jedyny w swoim rodzaju i oszałamiający podarunek. Na pewno zaskoczysz drugą osobę, kiedy przy następnej okazji wręczysz jej zrobiony przez siebie bukiet.

Kurs florystyczny online

Lubisz uczyć się w swoim tempie i chciałbyś nauczyć się florystyki bez wychodzenia z domu? Zapisz się na kurs online!

To idealne rozwiązanie dla początkujących, którzy chcą komfortowo rozwijać teoretyczne i praktyczne umiejętności florystyczne, a przy tym zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Instruktorzy zapoznają Cię z podstawową wiedzą teoretyczną, dadzą wskazówki, jak wybierać i dobierać kwiaty oraz jakie techniki stosować.  Podniosą oni Twoje umiejętności do punktu, w którym będziesz w stanie stworzyć własne, imponujące kompozycje kwiatowe na każdą okazję. Taki kurs, to również okazja do poznania ludzi z branży i dołączenia do społeczności florystów online- dzięki czemu będziesz mógł być na bieżąco w najnowszymi trendami, a także zyskasz możliwość dzielenia się z innymi i zdobywania pomocnych wskazówek na temat florystyki.

Jaki sprzęt potrzebujesz?

To zależy od kursu, na który się zapiszesz. Na większości będziesz musiał samodzielnie zaopatrzyć się we wskazane niezbędne narzędzia i kwiaty. Są też takie kursy, które oferują za dodatkową opłatą zaopatrzenie, dzięki czemu nie musisz się o nic martwić- ani o narzędzia ani o świeże i odpowiednio dobrane kwiaty, które zostaną Tobie dostarczone wprost pod drzwi.

Gdzie szukać inspiracji online?

Jeśli szukasz inspiracji, porad florystycznych online, znajdziesz je na wielu portalach i blogach tematycznych. Znajdziesz tam też cenne wskazówki związane z branżą. W Internecie jest mnóstwo możliwości inspiracji. Możesz szukać gotowych zdjęć lub oglądać tutoriale wideo np. na YouTube, które będą krok po kroku pokazywały instrukcje, jak wykonać konkretny bukiet.  Możesz też wyszukiwać gotowe kompozycje i próbować je odwzorować, albo traktować je tylko jako inspiracje do tworzenia oryginalnych i autorskich bukietów.

Florystyka to piękne bukiety, łatwe opcje prezentów, niszowa umiejętność, która z pewnością zaimponuje, oraz nowy sposób odkrywania medytacji i relaksu. A tego wszystkiego możesz nauczyć się online, bez konieczności wychodzenia z domu. Brzmi jak najlepsze hobby ze wszystkich!

Powiązane artykuły

Back to top button