AktualnościGry

 Diablo 4

Serii gier Diablo nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Nawet osoby, które nie są zapalonymi graczami będą kojarzyć ten tytuł. Pierwsza część gry od Blizzard Entertainment  wydana została w 1996 roku i okazała się wielkim sukcesem, zyskując miliony fanów na całym świecie. W roku 2023 wierni miłośnicy Diablo będą mieli okazję spróbować swoich sił w czwartej odsłonie tej popularnej gry.

Diablo IV – fabuła gry

Wydarzenia z trzeciej części gry doprowadziły do wyniszczenia Sanktuarium. Wojna Piekieł z Niebiosami doprowadziła do chaosu. Liczne demony szalejące na ziemi sieją spustoszenie i panikę. Tymczasem, trójka podróżników przytłoczona przez nadciągające demony dociera do tajemniczego miejsca. Napotkane na ich drodze wrota okazują się być portalem do między światów. Po przekroczeniu wrót zostają oni pojmani przez Rathma, pierwszego z Nefalemów i twórcy zakonu nekromantów. Rathma wykorzystuje krew nieszczęśników do stworzenia bramy przez którą przywołuje Lilith – “Córę Nienawiści”. Bardzo dawno temu stworzyła ona Sanktuarium będące miejscem schronienia przez anioły i demony wyczerpane wieczną wojna. Celem sprowadzenia przez nekromantę “Córy Nienawiści” jest ponowne przejęcie władzy nad światem przez siły Płonących Piekieł. Zadaniem bohaterów w trakcie rozgrywki będzie stawienie czoła Lilith.

diablo 4 mechanika

Mechanika gry

Nowościami jakie pojawią się w Diablo 4 będą otwarty świat umożliwiający podróżowanie między różnymi regionami Sanktuarium (Scosglen, Factured Peaks, Dry Steppes, Hawezar, Kehjistan) i piekłem, a także możliwość gry w trybie PvP (player vs player).

Kolejną istotną kwestią jest poziom trudności. Na początku rozgrywki, gracze będą mieli możliwość rozpoczęcia zmagań na dwóch poziomach – normalnym i przygodowym. Poziom przygodowy przeznaczony jest dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z Diablo lub dla których sama walka nie jest na tyle interesująca co sama fabuła gry.

Następne poziomy zostaną odblokowane, gdy postać osiągnie pięćdziesiąty poziom doświadczenia. Bossowie będą kończyć każdy poziom trudności i jak można się domyślić wraz ze wzrostem poziomu trudności, ich pokonanie będzie od nas wymagało coraz większych umiejętności.

Poziomy trudności mają swoje przełożenie w kolekcjonowaniu przedmiotów, gdyż te najbardziej wartościowe tzw. święte (Sacred) oraz starożytne (Ancestral) będą dostępne do zdobycia na najwyższych poziomach zaawansowania.

Postacie w Diablo 4

W trakcie rozgrywki do dyspozycji będziemy mieli pięć klas bohaterów, którzy będą walczyć z demonami zagrażającymi Sanktuarium.

 1. Barbarzyńca – silny i nieustraszony. W swoim arsenale posiada liczne bronie, dzięki czemu przygotowany jest na każdą ewentualność.
 2. Druid – ich mocą jest umiejętność przemiany w dzikie bestie. Dzięki temu mogą walczyć ramię w ramię z leśnymi stworzeniami. Dodatkową siłą jaką dysponują druidzi jest władanie niszczycielską potęgą ziemi, wiatru i burzy.
 3. Nekromantki – spryt i przebiegłość to główne cechy nekromantek. Mogą one przywoływać hordy nieumarłych, dzięki którym są w stanie pokonać swoich wrogów.
 4. Łotrzyca – są one zwinnymi wojowniczkami. Świetnie radzą sobie zarówno w walce na dystans jak i w bezpośrednim starciu. Dzięki kombinacjom wielu ataków i mocy magicznego oręża są one stawić czoła każdemu przeciwnikowi.
 5. Czarodziejka – mają one moc rozkazywania żywiołom. Wykorzystując magię mogą miotać w swoich wrogów piorunami, sprowadzać na nich deszcz meteorytów czy też nabijać ich na lodowe kolce.

diablo 4 postacie

Dostępne platformy i wymagania sprzętowe

Gra dostępna jest na PlayStation 5, Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 4, PC. Oficjalna data premiery Diablo 4 to 6 czerwca 2023 roku.

Co prawda na ten moment Blizzard jeszcze nie podał oficjalnie wymagań sprzętowych dla Diablo 4, jednak bazując na wiarygodnych informacjach krążących w sieci, można zakładać, że parametry gry na PC będą prezentować się następująco:

Minimalne wymagania Diablo 4:

 • Procesor: Intel Core i3-9100 lub AMD Ryzen 3 2300X
 • Karta graficzna: GeForce GTX 1050 Ti lub Radeon R9 380X
 • Pamięć RAM: 8GB
 • Miejsce na dysku: 80 GB

Zalecane wymagania Diablo 4:

 • Procesor: Intel Core i5-9500 lub AMD Ryzen 5 2500X
 • Karta graficzna: GeForce GTX 1070 lub Radeon RX Vega 56
 • Pamięć RAM: 16GB
 • Miejsce na dysku: 80 GB

 

Powiązane artykuły

Back to top button