AktualnościGry

Dead Island 2

Dead Island 2 to gra łącząca w sobie elementy gry przygodowej i survival horroru. Jest to kolejna część popularnej gry o tym samym tytule. Pierwsza część Dead Island pojawiła się na sklepowych pułkach w 2011 roku, a w 2014 swoją premierę miała kolejna gra z tej serii Escape Dead Island. Tym razem akcja gry przenosi się z wysp do Los Angeles.

Produkcja Dead Island 2 nie przebiegała bezproblemowo. Pierwotnie prace nad grą prowadził zespół deweloperów z Yager Develompment, następnie ich obowiązki przejęło w 2016 roku Sumo Digital. Ostatecznie produkcję dokończyło Dambuster Studios.

dead island fabuła

Fabuła gry

Pandemia wirusa zamieniającego ludzi w zombie dotarła do Kalifornii. Armia która miała chronić Los Angeles przed zarazą dawno temu je opuściła. Opanowane przez zombie i objęte kwarantanną L.A. stało się wyklętym miastem w którym nikt nie ma szans na przeżycie… ale czy na pewno?

Jak się okazuje nie tylko nasz bohater, ale również niektórzy szczęśliwcy są odporni na ugryzienie potworów. Dodatkowo mogą jeszcze zyskać przez nie dodatkowe siły. W trakcie przeszukiwania opuszczonej rezydencji w Hollywood Hills należącej do jednego z lokalnych producentów gier wideo i filmów, bohaterowie przekonają się, że w “Hell Angeles” nigdzie nie jest bezpiecznie. Wraz z innymi ocalałymi nasz bohater postanawia dowiedzieć się więcej o przyczynie pandemii i o samym sobie.

Motoryka gry

Akcja gry dzieje się w formule otwartego świata. W trakcie rozgrywki odwiedzamy różne lokalizacje na terenie Los Angeles. Rozległa mapa pozwoli nam poczuć klimat “miasta aniołów”. Akcję gry oglądamy z perspektywy pierwszej osoby (FPP).

Do wyboru mamy sześciu bohaterów z których każdy jest unikalny i wyjątkowy. Gra sprawi, że poczujemy klimat horroru na własnej skórze, a wielbiciele krwawych jatek będą mieli ręce pełne roboty. Na naszej drodze spotkamy setki zombie wszelkiej maści: dużych, chudych, sprytnych i tych bezmyślnych. Do dyspozycji mamy szereg narzędzi i broni dzięki którym będziemy mogli “uśmiercić” napotkane zombiaki. Tylko wyobraźnia ogranicza nas w sposobie ich likwidacji, możemy do nich strzelać, szlachtować je, palić, zgniatać, razić prądem i wiele więcej. Musimy jednak mieć na uwadze, że nie każdy stwór będzie prostym przeciwnikiem do pokonania. Niektóre napotkane zombie będą charakteryzowały się znacznie większą siłą od innych.

Pokonując mroczne ulice L.A zbieramy różne bronie, a także rozwijamy umiejętności naszych bohaterów. Gra zakłada możliwość wzbogacania naszej broni o dodatkowe efekty, dzięki czemu rozgrywka będzie jeszcze ciekawsza.

 

dead island rozgrywka

Tryb rozgrywki

Dead Island 2 umożliwia graczom rozgrywkę w trybie single player i przemierzanie świata w celu wykonywania wielu zadań. Jak również dostępny jest tryb multiplayer.

Dostępne platformy i wymagania sprzętowe

Gra dostępna jest na PlayStation 5, Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 4 a także na PC. Oficjalna data premiery Dead Island 2 to 28 kwietnia 2023 roku.

Poniżej zestawienie wymagań sprzętowych dla PC:

Dead Island 2 – minimalne wymagania

  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Intel Core i3-4370 / AMD FX-6350
  • Karta graficzna: GeForce GTX 650 / Radeon HD 6850 lub lepsza
  • Pamięć RAM: 8 GB

Dead Island 2 – zalecane wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Intel Core i7-6850K / AMD Ryzen R7 2700X
  • Karta graficzna: 6 GB GeForce GTX 1660 / Radeon R9 390 lub lepsza
  • Pamięć RAM: 12 GB

Powiązane artykuły

Back to top button