Crypto

Binance market

Świat kryptowalut jest ogromny, dzięki czemu możliwość kupna i sprzedaży dowolnych środków wirtualnych jest możliwy na wiele sposobów. Również obrót i ewentualna inwestycja w tego rodzaju środki jest dość rozbudowanym tematem i obejmuje przeróżne zagadnienia, od spekulacji ceną po staking wybranych tokenów. Dlatego tak ciekawą propozycją jest platforma Binance pozwalająca na korzystanie z prawie wszystkich propozycji wirtualnych walut.

Czym dokładnie jest Binance i dlaczego jest tak ciekawy dla każdego entuzjasty kryptowalut i nie tylko. Binance jest nie tylko jedną z największych giełd pozwalających na obrót walutami, ale również całym ekosystemem usług i programów. Poczynając od podstawowych funkcji rynek pozwala na wpłatę środków na konto zarówno tradycyjnymi metodami z wykorzystaniem środków fiat takich jak USD czy EUR, ale również i poprzez wpłatę wybranych kryptowalut. Następnie środki te możemy wymienić na inne waluty dostępne na stronie lub inwestować w przeróżne projekty. Na rynku wymian do dyspozycji inwestorów pozostaje ponad 500 różnych walut zarówno tych wirtualnych, stabilnych oraz FIATowskich. Dzięki temu użytkownicy mogą inwestować w prawie wszystkie znaczące projekty na rynku w obrębie jednej platformy. To jednak nie wszystko, jeżeli ktoś chciałby sprawdzić się w grze giełdowej opartej o waluty istnieje również taka możliwość. Użytkownicy mają możliwość kupna opcji danych coinów zakładając ich spadki lub zyski.

W przypadku jeżeli ktoś jednak woli bardziej pewny i stabilny zysk czeka na niego możliwość stakingu wybranych kryptowalut ze stałym i znanym oprocentowaniem. Wszystko to jednak nie wyróżnia platformy znacznie ponad ofertę klasycznych rynków kryptowalut pozwalających wymieniać i handlować wirtualnymi aktywami.

Kluczowym aspektem Binance jest możliwość oparcia całego ekosystemu swoich usług o autorski blockchain oraz własny token BNB. BNB jest aktualnie jednym z największych tokenów użytkowych na świecie i pozwala on nie tylko na handel na platformie, ale również na czerpanie z innych funkcji serwisu.

Jedną z takich funkcji jest możliwość dołączenia i inwestowania w projekty promowane na platformie Launchpad. Czym jest Launchpad? Jest to oddzielny rynek dla nowo powstałych projektów z dużym potencjałem na wzrost. Dzięki korzystaniu z usług inwestorzy mają dostęp do wybranych projektów, zanim te trafią na główne rynki. Często na wczesnych zainteresowanych czekają specjalne oferty oraz airdropy nowych tokenów.

Czymś, o czym nie można zapomnieć w kontekście tak dużego rynku jest NFT, które również wspierane jest zarówno przez serwis jak i BSC(Binance Smart Chain). Na zainteresowanych poza klasycznym rynkiem sprzedaży oraz kupna tokenów czekają dodatkowe dropy przeróżnych dóbr, oraz specjalnie przygotowane mystery boxy zawierające mix NFT z różnych kolekcji.

Wszystko to sprawia, że Binance jest niesamowicie kompetentny i kompletny jako platforma do obrotu wirtualnymi aktywami. Jest jednak coś jeszcze co wyróżnia go na tle konkurencji, rozbudowany ekosystem poza handlem. Co to oznacza w praktyce? Tyle że Binance w ramach swoich usług oferuje również szereg propozycji nie tylko dla inwestorów, a mowa tu o takich produktach jak Binance Academy, Binance Cloud czy też Binance Finance. Warto każdemu z nich poświęcić tak, aby przedstawić ich cele i możliwości.

Binance Academy to z jednej strony ogromne ilości materiałów opowiadających o przeróżnych aspektach rynku, jakim są kryptowaluty, a z drugiej dodatkowa możliwość zarobku dla zainteresowanych. W ramach akademii użytkownicy mogą również dołączyć do programu “Ucz się i zarabiaj”, dzięki któremu za ukończone kursy i zdane testy wiedzy na uczestnika czeka gratyfikacja w postaci przeróżnych walut. W ramach poszerzania swojej wiedzy warto również wspomnieć o całej podstronie poświęconej raportom oraz badaniom rynku.

Binance Cloud jak mówią sami twórcy to “Binance Cloud to kompleksowe rozwiązanie dla partnerów biznesowych, umożliwiające szybkie uruchomienie giełd aktywów cyfrowych”. Jest to zupełnie inne spojrzenie na rynek oraz usługa skierowana do zdecydowanie bardziej zaawansowanych użytkowników zainteresowanych uruchomieniem własnych projektów na rynku krypto. Dzięki wykorzystaniu istniejącej infrastruktury Binance możliwe jest uruchomienie własnych serwisów wspierających wymianę walut fiat-krypto, krypto-krypto oraz wymianę fiat P2P. Dla wielu osób może być to ciekawe rozwiązanie pozwalające firmom skupić się na rozwijaniu swojej marki nie martwiąc się zapleczem technologicznym.

W ramach Binance Finance można wyróżnić dwa główne produkty karty Binance oraz pożyczki krypto. Od pewnego czasu serwis poza rozwijaniem swoich usług inwestorskich postanowił przenieść swoją działalność również do sektora finansowego, oferując zainteresowanym produkty znane z tradycyjnej bankowości. Dzięki zamówieniu karty Binance dostajemy możliwość wykorzystania naszych środków w postaci kryptowalut wszędzie tam, gdzie jest to możliwe klasyczną kartą debetową. Za pomocą natychmiastowej konwersji na EUR środki z karty przy transakcji zostają przekonwertowane z kryptowalut na walutę Fiat. Na użytkowników nie czekają żadne dodatkowe opłaty, a część transakcji ma szansę zaoferować nawet 8% cashback.

Drugą również ciekawą propozycją są krótkoterminowe pożyczki kryptowalut. Ich termin zaczyna się od zaledwie 7 dni a kończy na 180. Co ciekawe oprocentowanie naliczane jest w tym przypadku cogodzinne i wynosi 0.001042% co przekłada się na 0.025% dziennie. Co istotne odsetki zostaną naliczone jedynie za termin trwania pożyczki, a wcześniejsza spłata nie oznacza dodatkowych opłat.

Wszystko to czyni cały ekosystem Binance jednym z najbardziej rozbudowanych nie tylko w przestrzeni kryptowalut, ale i w porównaniu do klasycznych narzędzi finansowych. Dzięki bardzo rozbudowanej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie, na czym zyskują zarówno użytkownicy jak i serwis. Warto jednak pamiętać, że nawet w przypadku tak dużych firm zdarzają się pewne niedociągnięcia i problemy. Jednym z nich jest stosunkowo wysoka bariera wejścia, dla nowego użytkownika interfejs oraz zarządzaniem produktami może nie być do końca intuicyjne i naturalne. Również sam proces potwierdzenia swojej tożsamości potrafi trwać kilka dni.

Co jednak najważniejsze należy pamiętać, że wszystkie platformy pozwalające na obrót środkami wirtualnymi są narażone na ataki grup hakerskich. To samo spotkało firmę w 2019 roku kiedy to z kont użytkowników zniknęło ponad 40 milionów dolarów. Mimo to, iż skradzione środki zostały przez platformę zwrócone warto o tym pamiętać.

Biorąc to wszystko pod uwagę myślę, że warto zainteresować się ekosystemem serwisu, w sczególności jeżeli planujemy korzystać z większej ilości oferowanych usług. Pozwoli to uniknąć dywersyfikacji środków na różne platformy i czerpać w pełni z jej możliwości.

Powiązane artykuły

One Comment

Back to top button