AktualnościTech

Article Forge vs. Copy.ai

Jeżeli jesteś copywriterem lub tworzysz różnego rodzaju treści zamieszczane w internecie, na pewno niejednokrotnie zderzyłeś się z brakiem weny, poczuciem wypalenia lub zleceniem którego realizacja zamieniała się w istny koszmar.

A jeżeli bym Ci powiedział, że istnieją oprogramowania wsparte sztuczną inteligencją (artificial intelligence), które pozwalają na tworzenie unikalnych treści, zoptymalizowanych pod kątem SEO, uwzględniających wymagane słowa kluczowe i to w zaledwie kilkadziesiąt sekund… uwierzył byś w to? Otóż nie jest to bajka.

Nowoczesne technologie pozwalają na tworzenie treści w sposób niemal całkowicie zautomatyzowany. Jeżeli nawet nie będą one w stanie całkowicie zastąpić pracy człowieka, to na pewno w dużej mierze ją ułatwią. W tym artykule przyjrzymy się dokładniej dwóm interesującym oprogramowaniom, jakimi są Article Forge i Copy.ai.

Article forge & Copy.ai – co to jest?

Article Forge i Copy.ai to narzędzie do tworzenia treści, które wykorzystują sztuczną inteligencję (artificial intelligence) w celu generowania unikalnych artykułów o wysokiej jakości. Programy te przeznaczone są zarówno dla firm jak i osób prywatnych. Będą one świetnym rozwiązaniem dla każdego kto szuka łatwego sposobu na szybkie i wydajne tworzenie treści. Korzystając z tych potężnych narzędzi, można w prosty i błyskawiczny sposób wygenerować teksty zoptymalizowane pod kątem SEO, w dodatku całkowicie wolne od plagiatu.

Article Forge i Copy.ai wykorzystują sztuczną inteligencję (AI) do generowania unikalnych postów i artykułów na blogach. Sztuczna inteligencja rozumie kontekst zadanego tematu, dzięki czemu może tworzyć artykuły, które są specjalnie dostosowane do Twoich potrzeb. Każdy artykuł generowany przez sztuczną inteligencję jest całkowicie unikalny i napisany zgodnie z zasadami językowymi.

To, co sprawia, że Article Forge i Copy.ai są tak imponujące, to możliwość optymalizacji każdego artykułu pod kątem SEO. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć można dodać słowa kluczowe związane z Twoim tematem. Pomoże to zwiększyć widoczność Twojej witryny w wyszukiwarkach takich jak Google i Bing. Gwarantuje to także, że Twoja witryna zostanie znaleziona przez większą liczbę potencjalnych klientów lub czytelników, którzy prawdopodobnie będą zainteresowani tematami na Twojej stronie. Jeżeli dodatkowo połączysz moc Article Forge lub Copy.ai z wyspecjalizowanym narzędziem jakim jest Surfer SEO otrzymamy znakomity zestaw do optymalizacji treści. W dodatku ich obsługa jest na tyle prosta, że nawet nowicjusz sobie poradzi.

Article forge & Copy.ai – przegląd funkcjonalności

Article Forge i Copy.ai są jednymi z najbardziej popularnych narzędzi dostępnych na rynku, wykorzystujących sztuczną inteligencję do tworzeniu treści. Article Forge i Copy.ai korzystają z AI do skanowania milionów stron internetowych pod kątem zadanego tematu i analizowania ich treści. Dzięki temu, oprogramowanie jest w stanie przygotować w ciągu kilkudziesięciu sekund unikalny tekst o długości nawet do 1500 słów.

Tworzenie tekstu przy pomocy tych narzędzi jest banalnie proste. Oprogramowanie daje nam szereg szablonów do wyboru. W zależności od naszych potrzeb możemy otrzymać gotowe artykuły na bloga, krótkie teksty sprzedażowe, posty na Instagrama czy też tworzyć gotowe profile randkowe. W przypadku Copy.ai jest to, aż 45 szablonów.

Aby stworzyć interesujący nas tekst na Copy.ai wystarczy wejść w zakładkę „Templates”, wybrać obszar jaki nas interesuje i kliknąć „Start New Project”.

copy ai1

 

copy ai 2

Jeżeli tworzymy artykuł na bloga, musimy określić jego tytuł, w skrócie napisać czego ma on dotyczyć i określić jaki ma być charakter artykułu (wesoły, poważny itd.).

 

copy ai3

Teraz już wystarczy kliknąć w „Content creation” czekamy kilkadziesiąt sekund i możemy cieszyć się otrzymanym tekstem. Tekst wyświetlany jest poniżej. Możemy go skopiować do edytora po prawej stronie i zredagować przed zamieszczeniem na stronie.

copy ai 4

Jasper – ciekawa alternatywa dla Article Forge i Copy.ai

Omawiając Article Forge i Copy.ai warto wspomnieć o jeszcze jednym oprogramowaniu, które wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia treści. Także ono świetnie sprawdzi się przy tworzeniu prostych artykułów i innych treści na blogi, do e-sklepów i na strony internetowe. Mowa tutaj o Jasper.

Jasper to działające w kilkudziesięciu językach narzędzie do tworzenia różnych treści. Działa na tej samej zasadzie jak wspomniane wcześniej programy. Na pewno przypadnie do gustu każdemu, kto potrzebuje wsparcia w tworzeniu różnego rodzaju contentu.

 

jasper1

Obsługiwane języki

W przypadku obsługi języka, większą użytecznością może poszczycić się Copy.ai, które pozwala na tworzenie treści aż w 25 językach. Dla porównania Article Forge pozwala na pracę w 7 językach.

Obsługiwane języki przez Copy.ai – angielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, hiszpański, holenderski, polski, portugalski, rosyjski, chiński, bułgarski, czeski, duński, estoński, fiński, grecki, węgierski, litewski, rumuński, słowacki, słoweński, szwedzki, turecki, indonezyjski.

Obsługiwane języki przez Article Forge – angielski, holenderski, francuski, niemiecki, włoski, portugalski, hiszpański.

Jakość tekstu

Myślę, że dla każdego jest to zastanawiające, jak teksty pisane przez sztuczną inteligencję będą wypadały w porównaniu z tymi pisanymi przez człowieka. Czy jest możliwe, że AI osiągnęła już w tym obszarze poziom przewyższający zdolności ludzi?

Ciekawe wnioski wyciągniemy z eksperymentu przeprowadzonego przez Article Forge. Twórcy oprogramowania zbierali opinie wśród respondentów na temat jakości prezentowanych tekstów. Teksty podzielono w 5 gwiazdkowej skali, gdzie 1 gwiazda to teksty o najniższej jakości, a teksty 5 gwiazdkowe odpowiadały artykułom publikowanym w New York Times lub podobnym czasopismom.

Na potrzeby badania respondenci przeczytali kilkaset par artykułów o długości około 750 słów. Jeden artykuł był napisany przez Article Forge z kolei drugi napisany był przez freelancera. Czytelnikom nie powiedziano kto jest autorem artykułu. Poproszono ich o wybranie, który ich zdaniem był lepszy w oparciu o: jakość, czytelność, ogólny przekaz, składnię, dokładność, użyteczność i gramatykę.

Tematy artykułów zostały wybrane losowo z ponad 2 milionów słów kluczowych, tak aby stworzyć zróżnicowany zbiór danych w wielu branżach i niszach. Tematy wahały się od „korzyści z sadzenia drzew” po „blockchain w przemyśle motoryzacyjnym” i obejmowały zarówno ogólne słowa kluczowe jak i szczegółowe typu long-tail.

W przeprowadzonej przez Article Forge sondzie, aż 66% respondentów uznało, że 1-gwiazdkowe artykuły napisane przez sztuczną inteligencję posiadają lepszą jakość od tych napisanych przez człowieka.

 

article forge

Z kolei w przypadku artykułów 2-gwiazdkowych 59% odpowiadających wytypowało AI jako lepszego copywritera.

 

article forge vs human

Wynik wydaje się imponujący, biorąc pod uwagę dwa czynniki. Po pierwsze, człowiekowi napisanie jednego tekstu zajęło kilka godzin, a Article Forge wygenerował go w kilkadziesiąt sekund. Po drugie, średni koszt za 100 słów w przypadku pracy freelancera wynosił 1$, a cena 100 słów w przypadku Article Forge wyniosła 0,02$.

Nie udało mi się znaleźć wyników podobnego eksperymentu dla Copy.ai, jednak bazując na własnym doświadczeniu mogę potwierdzić, że rezultaty byłyby zapewne podobne. Generalnie im content wymaga wyższej jakości i głębszego researchu, tym gorzej sztuczna inteligencja będzie sobie z nim radzić. Dodatkową uciążliwością dla copywritera przy wspomaganiu się narzędziami AI, może być potwierdzanie (uwiarygodnianie) otrzymanych przez system informacji. Robiąc research samemu, zgłębiamy wiedzę z różnych źródeł, dlatego jesteśmy pewni tego o czym piszemy, w przypadku AI takiej gwarancji nie mamy. O ile dla prostych tekstów nie jest to dużym problemem, o tyle tworząc high quality content może to być bardzo problematyczne. Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości i dbamy o swoją renomę to warto przed oddaniem tekstu do publikacji sprawdzić rzetelność pozyskanych przez sztuczną inteligencję informacji.

Unikalność tekstu

Zarówno Article Forge jak i Copy.ai wykorzystują do tworzenia tekstów technologię głębokiego uczenia przez co generowane treści są w 100% unikalne. Dodatkowo w Copy.ai możemy zweryfikować dowolny test w ramach narzędzia sprawdzającego unikalność tekstu. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala oszczędzić czas i pieniądze.

Cena

Zarówno w przypadku Article Forge jak i Copy.ai, mamy możliwość dokonywania opłat za cały rok z góry lub miesięcznie. Nie trzeba dodawać, że roczna subskrypcja wychodzi korzystniej. W przypadku Copy.ai jest to 26% oszczędności, a w przypadku Article Forge aż 51%.

 

Article Forge – cennik

artocle forge cena

 

Copy.ai – cennik

copy ai cena

 

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, Article Forge i Copy.ai to niezwykle przydatne narzędzia dla firm i osób prywatnych, które potrzebują szybko i wydajnie otrzymać duże ilości tekstu w przyzwoitej jakości i cenie.

Niewątpliwym atutem Copy.ai jest kreowanie treści w języku polskim. Bez wątpienia będzie to zaletą dla polskojęzycznych twórców. Z kolei Article Forge może pochwalić się funkcją integracji API, dzięki czemu deweloperzy mogą łatwo zautomatyzować proces tworzenia treści.

W moim odczuciu Copy.ai również cenowo wypada korzystniej. Decydując się na pakiet PRO za 36$ przy rocznej subskrypcji mamy nie ograniczoną liczbę słów do wykorzystania, możliwość korzystania z narzędzia przez 5 użytkowników i tworzenie treści w 25 językach. Article Forge z kolei w swoim pakiecie za 27$ przy rocznej subskrypcji oferuje limit 100 tys. słów, możliwość korzystania z narzędzia przez 1 użytkownika oraz 7 języków do dyspozycji.

Osobiście bardziej bym się skłaniał ku Copy.ai, jednak dla kogoś komu odpowiadają dostępne na Article Forge języki, może on być również ciekawą opcją. W szczególności, jeżeli generuje małe ilości tekstu do 25 tys. słów miesięcznie. Wówczas wybór pakietu za 13$ może okazać się lepszym wyborem niż Copy.ai.

Oba oprogramowania dają możliwość przetestowania ich w ramach wersji free trial. Najlepiej więc wypróbować oba programy i samemu zdecydować, które funkcjonalności będą bardziej adekwatne dla własnych potrzeb.

 

Poniżej, krótki przykład wygenerowanego tekstu przez AI.

Does article forge can be used to high quality content creation?

Article Forge review. If you use article forge, you will be able to create content and relevant articles automatically. The articles have content quality required by search engines. So you don’t need in addition learn about SEO, because in fact forge offer is comprehensive. That mean SEO optimalization and zero duplicate content as well. It can save your time and money as well as improve your website in faster way.

Powiązane artykuły

Back to top button